107,6 FM

500+ burzy szkodliwy stereotyp o Polsce

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zajęła stanowisko w sprawie rządowego programu.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, zrzeszająca 86 organizacji działających na rzecz ochrony życia i rodziny, wydała oświadczenie na temat wprowadzanego przez rząd programu wsparcia rodzin "Rodzina 500+". Federacja podkreśla swoje uznanie dla inicjatorów projektu i zaznacza, że to program niezwykle potrzebny większości polskich rodzin. Co istotne - program burzy szkodliwy stereotyp, według którego Polski nie stać na prowadzenie realnej polityki prorodzinnej.

Zdaniem sygnatariuszy oświadczenia propozycja rządu ma znaczenie historyczne i ekonomiczne, gdyż inwestycja w rodzinę jest także sposobem na ożywienie gospodarcze:

"Podkreślamy historyczne znaczenie tej reformy zarówno dla rodzin jak i całego społeczeństwa. Po raz pierwszy od początku transformacji ustrojowej Rząd zaproponował program, który przywraca elementarną sprawiedliwość społeczną i burzy jeden z najbardziej zakorzenionych stereotypów, jakoby na politykę rodzinną Polski nie było stać. Program ten to nie tylko gest solidarności z rodzinami ponoszącymi koszty utrzymania młodego pokolenia, to przełom w myśleniu o ekonomii, gdzie wsparcie rodziny traktuje się jako inwestycję i sposób na ożywienie gospodarcze" - czytamy w oświadczeniu.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama