Złośliwy wirus podmienia numery kont bankowych

dodane 02.02.2016 07:40

wt /biznes.onet.pl

Jak działa i jak się przed nim ustrzec? Banki ostrzegają.

Złośliwy wirus podmienia numery kont bankowych   Józef Wolny /Foto Gość Pamiętaj o bezpieczeństwie w sieci!

Wirus to trojan atakujący użytkowników starszych wersji przeglądarki Firefox. Podmienia numery kont, na które wykonywane są przelewy w bankowości internetowej. Numer konta, na które klient chce wysłać przelew, jest automatycznie podmieniany na konto założone przez oszustów, zwykle na fałszywe dane. W trakcie wykonywania przelewu zmiana numeru konta docelowego jest niewidoczna dla osoby dokonującej transakcji. Podmieniony numer rachunku bankowego pojawia się jednak w SMS-ie wysłanym przez bank, który potrzebny jest do autoryzacji transakcji.

O aktywności tego wirusa informują swoich klientów mBank i Deutsche Bank. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie nie dotyczy klientów lokujących swoje oszczędności w innych bankach. Warto pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci internetowej: korzystać z bankowości internetowej tylko na zaufanych komputerach, do których nie mają dostępu osoby trzecie, do systemu logować się wyłącznie z zaufanych, zabezpieczonych sieci, unikać sieci i komputerów ogólnodostępnych, nie otwierać podejrzanych wiadomości mailowych i korzystać  z legalnego oprogramowania, gdyż pirackie wersje programów mogą być zainfekowane wirusami.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BANKOWOŚĆ, BANKOWOŚĆ INTERNETOWA, BEZPIECZEŃSTWO W SIECI, WIRUS

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 gr3 06.02.2016 23:27
W artykule wspomniano o tym, iż numer konta w esemesie jest prawidłowy. Należy to wyraźnie podkreślić i zalecenia postępowania uzupełnić o najważniejszy punkt - bezwzględnie sprawdzać zgodność tego numeru. W ten sposób uzyskujemy praktyczną pewność, że pieniądze trafią gdzie chcemy. Spełnienie wymienionych w artykule zaleceń takiej pewności nie daje.
Plusów: 0 Hydrus 04.02.2016 08:57
Tak, pojadą na Kajmany albo jeszcze dalej i będą łapać złodziei.
Plusów: 0 Andrzej 03.02.2016 10:41
Niezalogowany użytkownik Jak to możliwe, że Policja ma numer konta złodzieja, a nie potrafi go złapać? A spróbujcie ukraść batonik.
Plusów: 0 Tomek W. 02.02.2016 21:20
Niezalogowany użytkownik Kochani, ale wprowadzacie trochę w błąd, publikując zdjęcie ze strony publicznego banku.Byłem przekonany, patrząc na foto, że chodzi o niego.

wszystkie komentarze >