Francja: Policja zlikwidowała obóz Romów

dodane 03.02.2016 14:38

PAP |

Francuska policja zlikwidowała rozrastający się wzdłuż linii kolejowej obóz, w którym mieszkały setki Romów, na przedmieściach Paryża - poinformowały w środę media. Jako powód podano względy sanitarne i bezpieczeństwa.

Francja: Policja zlikwidowała obóz Romów   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość Romowie na Słowacji

Głównie wskazano na używanie domowej roboty grzejników, które stanowią zagrożenie pożarowe.

Obrońcy praw człowieka poinformowali, że w prowizorycznym obozowisku mieszkało ok. 400 ludzi, ale wielu opuściło je przed wejściem policji. Pozostali mieszkańcy w spokoju opuścili obóz w środę rano.

Amnesty International wezwała władze Paryża, aby znalazły stałe zakwaterowanie. Jak podkreślono, wydalonym grozi bezdomność w samym środku zimy.

W podobnych obozach, często bez dostępu do wody i elektryczności, żyją we Francji tysiące Romów.

Miejsce, na którym znajdował się obóz, należy do kolei SNCF, które odmówiły komentarza.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FRANCJA, PAP, POLICJA

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Marek 04.02.2016 08:29
Niezalogowany użytkownik Nikt mi nie powie, że w Europie nie działa lobby muzułmańskie. Chrześcijan z krwi i kości można gonić, a Muzułmanina trzeba głaskać.
Plusów: 1 trup 03.02.2016 15:37
Niezalogowany użytkownik romowie to w większosci chrześcijanie a to nie pasuje do ideologiczenej poprawności francji . Można pobłażać muzułmanom ale nie romom - wiekszym zagrożeniem są dla muzułmanow romowie- oczywiście zagrożeniem w sensie nie uleganiu wpływom .Rom nie da się przekabacić tak jak letni francuz .pozdrawiam .
Plusów: 3 Bezimienny 03.02.2016 14:48
Ojeju jeju. Gdyby coś takiego zrobiono w Polsce na Węgrzech czy na Słowacji podniósłby się wrzask w całej Unii. Z pewnością usłyszelibyśmy połajanki na temat respektowania praw człowieka tudzież przytyki, że kiedy my byliśmy w potrzebie Zachód nam pomagał a my teraz nie umiemy pomóc innym. Taka dwulicowość. Francja arogancja. Niemcy też nic nie powiedzą, bo przecież nie zwrócą Francuzom uwagi, nie?

Dziwne tylko, że z koczowiskami uciekinierów z Afryki nie postępuję się tak bezwzględnie. Po miesiącach poważnego zagrożenia dla ruchu zlikwidowano tylko część obozu w Calais, nie tak? Pomyliłem się?

wszystkie komentarze >

Reklama