Leszek M. na ławie oskarżonych

dodane 01.03.2016 10:42

Ordo Iuris

Były premier miał zniesławić prof. Bogdana Chazana.

Leszek M. na ławie oskarżonych   Jakub Szymczuk /Foto Gość Leszek Miller

Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie ruszył proces byłego premiera Leszka M., który podczas jednej z audycji radiowych w lipcu 2014 r. zniesławił prof. Bogdana Chazana. Polityk lewicy stwierdził wówczas, że dyrektor Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie „jest religijnym psychopatą, który nie pozwala kobietom na badania prenatalne; zmusza kobiety, żeby rodziły dzieci, które są ciężko okaleczone i za chwilę umrą”. Twierdził również, że tacy lekarze jak prof. Chazan „stanowią zagrożenie dla życia kobiet”, „skazują je na cierpienie” i „odmawiają wykonywania obowiązków zawodowych”.

Prywatny akt oskarżenia w imieniu pokrzywdzonego złożyli prawnicy Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. W dniu 29 lutego br. odbyło się posiedzenie pojednawcze.

Przypomnijmy, że 10 marca br. przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie ruszy drugi proces przeciwko Leszkowi M. o analogiczne słowa wypowiedziane na konferencji prasowej w Sejmie RP. Z ramienia Ordo Iuris prof. Bogdana Chazana reprezentują mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Bartosz Lewandowski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CHAZAN, MILLER

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 złośliwiec007 01.03.2016 20:30
Leszek L. sam się teraz przekonał, co to znaczy być w zasięgu wymiaru sprawiedliwości. Niech to będzie też przestrogą dla wszystkich innych obdarzonych czasowo władzą.
Plusów: 6 krut00 01.03.2016 15:43
30 lat temu aborcja w Polsce była dostępna na życzenie. MarcinB, Twoi rodzice dobrze pojęli znaczenie słów żyć godnie - w odróżnieniu od żyć wygodnie.
W 1987r zabicie własnego dziecka kosztowało 5000zł - co w dzisiejszych pieniądzach miało wartość około 350zł. Pan Miller jest inteligentnym człowiekiem i zapewne zdaje sobie sprawę ze słabości swojej lewicowej logiki. Idąc tym jego eugenicznym tropem myślenia można by stwierdzić że nie tyle brak inteligencji co głupota są wystarczającymi przesłankami by "wspomóc godne zakończenie życia". Tak więc panu Leszkowi nie brak inteligencji i doświadczeń z przeszłości, a mimo to doskonale spełnił wypełnia rolę głupola broniąc przegranej pozycji.
Pozdrawiam i dzięki za mocny wpis.
Plusów: 14 MarcinB-om 01.03.2016 13:26
Polityk lewicy stwierdził "zmusza kobiety, żeby rodziły dzieci, które są ciężko okaleczone i za chwilę umrą”.

Pan Miller stopniuje wartość życia, bo co oznacza niby stwierdzenie "zmusza by rodziły okaleczone dzieci". Czy jak w Wielkiej Brytanii mamy uznać że zespół Downa jest wystarczającym okaleczeniem płodu, które daje matce prawo do aborcji?. A skoro zespół Downa jest, może dziecięce porażenie mózgowe na które cierpię również jest okaleczeniem które nie daje MI prawa do życia?. Gdyby aborcja była dostępna 30 lat temu, gdyby moi rodzice wybrali wygodę zamiast codziennej 8 godzinnej rehabilitacji, dziś bym tego postu nie napisał.

człowiek NIE MA PRAWA uważać że życie drugiego człowieka jest mniej warte, bo człowiek urodził się okaleczony !!!. CO TO w ogóle jest za argumentacja?, to mi się w głowie nie mieści, ZŁO w najbrudniejszej postaci.
Plusów: 11 peter 01.03.2016 12:34
Niezalogowany użytkownik @Agaton: Różnica między Chazanem a Wałęsą jest diametralna: Chazan przyznał się do błędu i przeprosił. Bolek nadal kłamie i idzie w zaparte i ani myśli przepraszać.
Tych ludzi nie można mierzyć jedną miarą.

wszystkie komentarze >