Kapłani proszą o modlitwę

dodane 02.03.2016 12:47

KAI |

Już po raz siódmy serwis Kaplani.com.pl przed Wielkim Czwartkiem proponuje parafiom z całej Polski udział w modlitwie za kapłanów.

Kapłani proszą o modlitwę   Roman Koszowski /foto gość

 "Pragniemy ponownie otoczyć każdego polskiego księdza, zarówno zakonnego jak i diecezjalnego, modlitwą. Akcja wymaga minimalnego zaangażowania, a pozwoli parafianom poczuć odpowiedzialność za Kościół i będzie bezcennym wsparciem dla tysięcy księży" - informuje w imieniu środowiska Kaplani.com.pl ks. Andrzej Leszczyński.

Akcja polega na umożliwieniu wiernym w poszczególnych parafiach podjęcia modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po Liturgii Wielkiego Czwartku parafianie będą mogli wziąć specjalnie przygotowane "wizytówki", na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży).

Osoba, która wzięła intencję, tym samym zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała.

W tym roku intencją modlitwy będzie doświadczenie osobistego spotkania z miłosiernym Bogiem.

Modlitwa będzie odmawiana w Wielki Czwartek 24 marca. Zgłoszenia parafii serwis Kaplani.com.pl przyjmuje do 14 marca. Parafię można zgłosić pod adresem http:// www.kaplani.com.pl/pl/simplecontact/form/sezon

Kaplani.com.pl to witryna internetowa uruchomiona w Wielki Czwartek 2009 roku z inicjatywy duchownych archidiecezji gdańskiej. Stanowi forum wymiany myśli oraz modlitwy w intencji kapłanów.

"Powstanie strony o kapłanach zbiegło się z Rokiem Kapłańskim ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI. "W ten sposób dzieło to wpisało się w myśl Kościoła powszechnego i stało się ważną inicjatywą przeżywania kapłańskiego roku" - informowali współtwórcy strony i autorzy publikowanych na niej tekstów.

Na stronie publikowane są artykuły i felietony na temat różnych aspektów posługi kapłańskiej. Można na niej znaleźć także świadectwa osób świeckich i konsekrowanych mówiące o tym, co w ich życiu sprawiła modlitwa podjęta w intencji kapłanów. Strona gromadzi ponadto m.in. blogi duchownych oraz dział informacji o rekolekcjach dla kapłanów.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Anna 04.03.2016 17:32
Niezalogowany użytkownik "Akcja wymaga minimalnego zaangażowania, a pozwoli parafianom poczuć odpowiedzialność za Kościół i będzie bezcennym wsparciem dla tysięcy księży"
A jednak kapłani nie dają się przekonać do tej akcji, nie wiem, może jednak wcale im nie zależy na modlitwie za nich za strony świeckich. Próbowałam wiele razy.
Plusów: 3 Karol 02.03.2016 23:13
Niezalogowany użytkownik Od kilku lat proponuję księżom z różnych parafii zaangażowanie w tę akcję (parafię może zgłaszać świecki, ale za zgodą proboszcza). Jak dotąd brak zainteresowania.
Plusów: 1 Agaton 02.03.2016 22:19
Niezalogowany użytkownik Obecnie modlę się za duszę wikarego z diecezji włocławskiej który targnął się na życie.Nie doczekał nawet pierwszej rocznicy święceń kapłańskich.
Plusów: 7 kochana 02.03.2016 14:07
Niezalogowany użytkownik Osobiście od wielu lat modlę się codziennie w intencji kapłanów u którzy zaprosili mnie na swoją prymicję.Obowiązek modlitwy w ich intencji uświadomiły mi dwa wydarzenia.
1)-porzucenie kapłaństwa przez księdza u którego zarówno na Mszy jak i na przyjęciu były tłumy
2)- gdy zapraszał nas tzn mnie i koleżankę kapłan dość ubogi,na nasze opory w stylu "przecież będziesz miał rodzinę do nakarmienia"Odpowiedział to prawda jednak oni są do nakarmienia,a ja potrzebuję tych którzy będą się modlić,a nie tylko jeść.
Przyjmując zaproszenie,przyjmuję zarazem obowiązek modlitwy.Oczywiście nie zapominam również o moim kierowniku duchowym i innych kapłanach.

wszystkie komentarze >

Reklama