107,6 FM

"Normalna Przyszłość" chce skruszyć mury

Właśnie wystartowała akcja "Kruszymy Mury" mająca pomóc przetrwać Fundacji "Normalna Przyszłość" wspierającej osoby niepełnosprawne. Organizacja do 31 marca musi zebrać 120 tys. złotych na pomoc podopiecznym. Inaczej przestanie istnieć.

- Jeżeli do 31 marca br. nie zbierzemy tej kwoty, to będziemy musieli ogłosić likwidację fundacji - mówi Aneta Olkowska, jej założycielka i prezes. - Z krwawiącym sercem pozbawimy tym samym setki osób z niepełnosprawnościami pracy, samodzielnego, godnego życia. A tego nikt z nas nie chce. Życie ludzkie jest tak nieprzewidywalne, że nie wiadomo, w którym momencie możemy znaleźć się po tej drugiej stronie.

„Normalna Przyszłość” zaczynała funkcjonowanie w pokoju w jednym z warszawskich akademików, dziś ma oddziały w Warszawie, Łodzi, Białymstoku i Radomiu. Twórcy fundacji sami posiadają różne niesprawności, ale każdego roku umożliwiają znalezienie pracy ponad 100 osobom niepełnosprawnym. - Mimo że sami często potrzebujemy pomocy, nie załamujemy rąk i staramy się pomagać innym. Swoją niezwykłością wpływamy na świadomość nie tylko osób z niepełnosprawnościami, ale również na społeczeństwo - mówi Aneta Olkowska.

Teraz sama fundacja ma kłopoty. Prowadzone przez nią działania współfinansowane są m.in. z PFRON. Jednak dotacje publiczne nie pokrywają wszystkich kosztów działalności organizacji. Większa skala działań to nie tylko większe wsparcie niepełnosprawnych, ale również wyższe koszty codziennego funkcjonowania.

Fundacja zamierza w tym roku znaleźć pracę dla kolejnych 100 osób niepełnosprawnych. Średni koszt, który „Normalna Przyszłość” musi z własnych środków ponieść na przygotowanie 1 osoby do podjęcia pracy to 1,2 tys. Zatem tylko na ten rok potrzebują zebrać 120 tys. złotych.

Twórcy fundacji mocno wierzą w to, że dzięki pomocy dobrych ludzi uda im się zebrać kwotę potrzebną do przetrwania i dalszego funkcjonowania fundacji. Działania można wesprzeć na stronie www.kruszymymury.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama