107,6 FM

Tweetup z karynałem Dziwiszem

Tweetup #OknoNaMilosierdzie promuje ideę miłosierdzia, w tym miłosierdzia ujętego w ramy przekazu medialnego, w szczególności w mediach społecznościowych.

Jego Eminencja ks. kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski i Wielki Kanclerz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, zaprasza na Tweetup #OknoNaMilosierdzie, Dom Arcybiskupi, ul. Franciszkańska 3, Kraków, sobota 2 kwietnia 2016 r. godz. 17.00.

Organizatorzy to Katedra Duchowości Mediów i Relacji Społecznych - ks. prof. zw. dr hab. Wojciech Misztal, Katedra Dziennikarstwa - dr Krzysztof Gurba, Katedra Edukacji Medialnej - ks. dr hab. Robert Nęcek, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. 

Zgłoszenia od 25 lutego do 31 marca br. na adres: tweetup@upjp2.edu.pl lub na Twitterze do @KrzysztofGurba

Tweetup #OknoNaMilosierdzie promuje ideę miłosierdzia, w tym miłosierdzia ujętego w ramy przekazu medialnego, w szczególności w mediach społecznościowych. Pierwszy odbywa się 2 kwietnia, w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia, a jednocześnie w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, w Domu Arcybiskupów w sali ze sławnym oknem papieskim a drugi odbędzie się w tym samym miejscu pod koniec Roku Miłosierdzia, 7 listopada, na początek Międzynarodowej Konferencji „Media: przestrzeń i narzędzie miłosierdzia”, której część naukowa będzie miała miejsce 8 listopada 2016 roku w Bibliotece UPJPII w Krakowie. Gospodarzem i patronem tweetupów jest kard. Stanisław Dziwisz. Przewidywana liczba uczestników: 100 osób zaproszonych na podstawie zgłoszeń, w tym goście specjalni.

Tweetup jest spotkaniem w jednym miejscu i czasie osób, które do tej pory kontaktują się najczęściej wirtualnie, w Internecie, w szczególności w serwisie społecznościowym Twitter. Historia tweetupów ma w Polsce dopiero 3 lata, ale kilka takich spotkań miało spektakularny charakter, na przykład pierwszy tweetup z Andrzejem Duda jako kandydatem na prezydenta (#DudaTweetup, 17 marca 2015), tweetup w Episkopacie Polski (#TTnaPoziomie, 17 grudnia 2015), tweetup u prezydenta Dudy (#TweetupPAD, 25 stycznia 2016), tweetup u pani premier Beaty Szydło (#TweetupKPRM, 8 stycznia 2016). Przebieg spotkania jest na bieżąco relacjonowany przez urządzenia mobilne do sieci, szeroko komentowany i wielokrotnie omawiany z użyciem hasztaga (#). Służy do integracji środowisk, ale też do promocji osoby lub idei.

Na tweetup zapraszani są aktywni użytkownicy Internetu reprezentujący różne punkty widzenia, miejsca zamieszkania, zawód, wiek i płeć. Wejście odbywa się za uprzednio rozesłanymi zaproszeniami imiennymi. Bywa, że osoby zaproszone nie są dotąd znane z prawdziwego nazwiska a nawet z twarzy, ale dobrze znane z aktywności w sieci.

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama