107,6 FM

Noc Konfesjonałów 7.0

Po raz siódmy rusza ogólnopolska akcja duszpasterska, tym razem pod hasłem: "Światło Miłosierdzia".

Pierwsza jej edycja zorganizowana została dla upamiętnienia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w 2010 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, wydarzenie to polega na zorganizowaniu sakramentu spowiedzi św. co najmniej do północy w okresie bezpośrednio poprzedzającym święta Wielkiej Nocy.

Inicjatywa ta ma charakter reewaneglizacyjny i skierowana jest przede wszystkim do osób oddalonych od regularnego życia duszpasterskiego, które często nie uczestniczą w parafialnych rekolekcjach i innych formach duchowej formacji. Inicjatywa z roku na rok zyskuje coraz większą grupę zwolenników, coraz więcej osób uczestniczy w spowiedzi i czuwaniu wiernych, rośnie też liczba parafii zgłaszających chęć wzięcia udziału w akcji.

- Wydarzenie to zyskało również poparcie papieża Franciszka, który słysząc o Nocy Konfesjonałów podczas wizyty „ad limina” polskich biskupów, poprosił, aby na całym świecie przeprowadzić podobną akcję. W odpowiedzi na tę prośbę papieża od dwóch lat także w wielu parafiach naszego kraju organizowana jest przed IV Niedzielą Wielkiego Postu inicjatywa „24 godziny dla Pana”. Obie te akcje wzajemnie się nie wykluczają, ale wspólnie starają się działać dla poszerzania grona osób, do których skierowane jest zaproszenie do duchowego przeżycia Wielkiej Nocy - tłumaczy ks. Grzegorz Adamski, koordynator inicjatywy.

W naszej diecezji udział w tej ogólnopolskiej inicjatywie zgłosiły:

  • Legnica - parafia ojców franciszkanów, czyli pw. św. Jana Chrzciciela (Wielka Środa: od 6.30 do 19.00, Wielki Czwartek: od 6.30 do 18.00, Wielki Piątek: od 6.30 do 18.00 oraz po liturgii przez całą noc), św. Jacka (w piątek od zakończenia liturgii do 22.00).
  • Jelenia Góra - parafie: pw. św. Erazma i Pankracego, św. Jana Ewangelisty, Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka, św. Wojciecha oraz Matki Bożej Miłosierdzia.
  • Zgorzelec - w kościele pw. św. Jadwigi (po liturgii Wielkiego Piątku).
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama