107,6 FM

Zaadoptuj Misjonarza Miłosierdzia

Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej podjęło inicjatywę modlitewną w intencji polskich Misjonarzy Miłosierdzia, posługujących w kraju i poza granicami.

„Gdy z racji trwającego Roku Miłosierdzia papież Franciszek rozesłał na cały świat ponad tysiąc Misjonarzy Miłosierdzia, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów zrodziła się myśl, aby objąć modlitwą wsparcia i ochrony polskich Misjonarzy Miłosierdzia przez czas trwania Roku Jubileuszowego” – mówi s. Gabriela Basista z Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów.

Siostry proponują, żeby w intencji wybranego Misjonarza Miłosierdzia codziennie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia lub krótką papieską modlitwę dostępną na stronie www.betanki.pl. Tam także znajduje się lista 83 polskich Misjonarzy Miłosierdzia, posługujących w kraju lub poza granicami. Gotowość modlitwy za konkretnego kapłana można zgłosić drogą mailową: bmwk@betanki.pl.

Za niektórych Misjonarzy Miłosierdzia modli się już kilka osób, ale są jeszcze tacy, których nikt nie otoczył duchowy wsparciem. Każdy objęty modlitwą Misjonarz otrzyma od sióstr pamiątkowy obrazek z imionami osób wspierających go modlitwą.

Betańska Misja Wspierania Kapłanów, w ramach której ponad 7 tys. osób świeckich wspiera modlitwą konkretnego kapłana powstała 4 lutego 1999 roku jako owoc adoracji Chrystusa Eucharystycznego. Prowadzona jest przez Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej, które jest szczególnie związane z charyzmatem kapłańskim, przekazanym przez Założyciela, Sługę Bożego ks. Józefa Małysiaka SDS. Zgromadzenie betanek powstało w Wielki Czwartek 17 kwietnia 1930 r.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama