107,6 FM

Chcą krwi Asii Bibi

Z zamachem w parku Gulshan-e-Iqbal w Lahaurze zbiegła się trwająca już od dwóch dni przed parlamentem w stolicy Pakistanu Islamabadzie manifestacja tysięcy muzułmańskich ekstremistów. Domagają się oni wykonania wyroku na chrześcijance Asii Bibi, skazanej na śmierć w oparciu o tzw. ustawę o bluźnierstwie i od 5 lat oczekującej na proces apelacyjny.

Wojsko wzmocniło ochronę więzienia, w którym jest przetrzymywana, w obawie przed jej zamordowaniem. Protest przed pakistańskim parlamentem rozpoczęto w miesiąc po tym, jak został powieszony Mumtaz Qadri, morderca gubernatora prowincji Pendżab Salmana Taseera, który bronił Asii Bibi i dążył do zmiany prawa o bluźnierstwie. Islamiści uważają jego zabójcę za bohatera.

« 1 »
 • Ryszard
  29.03.2016 20:20
  Mam nadzieję, że takie i podobne zdjęcia dają wiele do myślenia europejskim zwolennikom multi-kulti...
  doceń 2
 • adam
  30.03.2016 09:30
  ekstremiści? to jest niestety prawdziwa twarz islamu, religii fałszywego proroka...
  doceń 1
 • Hydrus
  30.03.2016 18:41
  Jak można tak oczerniać przedstawicieli pokojowej religii, jaką jest islam. Jak można nazywać ich ekstremistami. Wstyd Panie Redaktorze.
  doceń 0
 • JAWA25
  28.06.2016 17:24
  http://www.citizengo.org/pl/uwolnic-asie-bibi-petycja-sad-najwyzszy
  http://www.citizengo.org/pl/pr/35351-nowy-dobry-krok-w-walce-o-asie-bibi
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama