107,6 FM

Franciszek spotkał się z transseksualistami i b. prostytutkami

Papież Franciszek spotkał się z grupą transeksualistów i byłych prostytutek. "Krótkie spotkanie z 50 ofiarami handlu ludźmi z dziesięciu krajów odbyło się w sobotę podczas nadzwyczajnej audiencji ogólnej w Watykanie związanej z Jubileuszem Miłosierdzia" - informuje w dzisiejszym wydaniu watykański dziennik "L'Osservatore Romano".

Ponadto podczas audiencji papież pozdrowił trzech więźniów odbywających kary w Mediolanie: dwóch karę dożywocia i jednego wyrok 15 lat więzienia.

W opublikowanej w piątek posynodalnej adhortacji “Amoris Laetitia” (Radość miłości) o małżeństwie i rodzinie Franciszek podkreślił, że Kościół katolicki nie powinien wykluczać nikogo tylko z tego powodu, że jego życie nie odpowiada katolickiemu nauczaniu.

Franciszek przyjął 24 stycznia br. w Domu św. Marty Watykanie hiszpańskiego transseksualistę, który w ub.r. napisał do niego list, żaląc się, po zmianie płci został odrzucony przez swoją wspólnotę parafialną w mieście Plasencia, do której należy od dziecka. 48-letni Diego Neria Lejárraga przyjechał tam ze swą narzeczoną. Ponadto papież wielokrotnie spotykał się z byłymi prostytutkami, które padły ofiarą handlarzy ludźmi.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama