107,6 FM

Matura z wiary

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. J 16,1

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».


Nie chcę nawet myśleć, jak wyglądałoby nasze życie i nasz świat bez działania Ducha Świętego. Tyle decyzji, rozstrzygnięć, przezwyciężonych słabszych chwil i nieprzypadkowych zbiegów okoliczności. Jezus odchodząc do Ojca, nie miał wątpliwości w kwestii ludzkiej natury, zmiennej, słabej, potrzebującej wsparcia. Jakaż miłość Boża jest ogromna, skoro obdarowała nas Duchem Pocieszycielem. Tym, który jest obecny, towarzyszy, wspiera. Dawcą łask drogich, światłością sumień, najmilszym z gości... Tym, który obmywa, co nie święte, wlewa w serca zachętę i leczy rany serca, ugina każdą hardość, kruszy zatwardziałość serc i tuli, gdy pogrążamy się we łzach. My, ludzie, potrzebujemy Ducha Świętego bardziej, niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Dlatego myślę dziś szczególnie o tegorocznych bierzmowańcach, by przyjęli ten sakrament jak najcenniejszy skarb, jak polisę na niebo, jak niepojęte szczęście. Pamiętajmy o nich wszyscy, bo to przecież najpoważniejszy krok w dorosłe życie chrześcijańskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.