Papież: Miłość to nie teoria

dodane 27.04.2016 11:02

KAI |

Przypowieści o Miłosiernym Samarytaninie poświęcił papież Franciszek swoją dzisiejszą katechezę podczas audiencji ogólnej.

Papież: Miłość to nie teoria   Roman Koszowski /Foto Gość

Komentując pytanie uczonego w Prawie o to, co należy czynić, by osiągnąć życie wieczne i przykazanie miłości Boga i bliźniego Ojciec Święty podkreślił, że każda nauka o miłości nie może ograniczać się jedynie do abstrakcyjnej teorii, ponieważ miłość angażuje całą istotę ludzką w konkretności życia.


TŁUMACZENIE:
„Nigdy nie zapominajmy: w obliczu cierpienia tak wielu ludzi wyczerpanych z głodu, przemocy i niesprawiedliwości nie możemy pozostać jedynie widzami. Lekceważenie ludzkiego cierpienia jest lekceważeniem Boga!”

Analizując postawę Samarytanina, pogardzanego żydowskiego schizmatyka papież podkreślił jego współczucie, zestrojenie jego serca z sercem samego Boga.TŁUMACZENIE:
„W gestach i działaniach dobrego Samarytanina rozpoznajemy miłosierne działanie Boga w całej historii zbawienia. Jest to to samo współczucie, z którym nasz Pan wychodzi naprzeciw każdemu z nas: On nas nie lekceważy, zna nasze cierpienia, wie jak bardzo potrzebujemy pomocy i pociechy. Przychodzi do nas blisko i nigdy nas nie opuszcza.”

Jak zauważył papież Franciszek ta przypowieść jest wspaniałym darem dla nas wszystkich, a także zobowiązaniem. Wszyscy jesteśmy powołani, aby przebyć tę samą drogę miłosiernego Samarytanina, będącego figurą Chrystusa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FRANCISZEK

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 28.04.2016 12:22
Niezalogowany użytkownik Brak komentarzy na temat katechezy papieza pt.,,Milosc to nie teoria'', w ktorej papiez pieknie rozwaza przypowiesc Pana Jezusa o Milosiernym Samarytaninie? O czym to swiadczy ? Coz, brak komentarzy jest rowniez odpowiedzia na temat ,, Milosc to nie teoria '' tutaj nie ma miejsca na krytyke papieza, tutaj jest miejsce, aby podziekowac Bogu za tego papieza.

wszystkie komentarze >