107,6 FM

Młodzież - Kościół - Ewangelizacja

W Katowicach trwa międzynarodowa konferencja przed ŚDM. Wśród prelegentów zaproszono m.in. bp. Grzegorza Rysia.

Swój wykład "Dzieła ewangelizacji według papieża Franciszka" w auli Wydziału Teologicznego przy ul. Jordana 18 w Katowicach przedstawi o 12.30.

V Międzynarodową Konferencję Ekumeniczno-Prawnej na temat: "Młodzież - Kościół - Ewangelizacja z okazji ŚDM Kraków 2016" otworzył abp Wiktor Skworc.

- Kościół jest instrumentem ewangelizacji. Ewangelizacja - szczególnie w perspektywie Światowych Dni Młodzieży - powinna być skierowana w kierunku młodzieży. Jest rzeczą dobrą, jeśli podmiotem, który jest ewangelizowany jest młodzież. Chodzi również o to, żeby młodzież sama ewangelizowała - mówił metropolita katowicki.

W konferencji biorą udział również przedstawiciele innych Kościołów. Przewodniczy jej bp Adam Wodarczyk.

Konferencja w czwartek odbywa się w Katowicach, w piątek - w Brennej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama