Cała Polska zatańczy dla św. Jana Pawła II

dodane 02.05.2016 13:38

KAI |

15 maja cała Polska po raz kolejny wspólnie zatańczy dla św. Jana Pawła II. Ten tak zwany „fishmob” odbywa się zawsze w okolicach 18 maja, czyli dnia urodzin Karola Wojtyły.

Jest to okazja, by podkreślić pamięć o świętym Janie Pawle, ale też zaproszenie na spotkanie młodych na Polach Lednickich, które w tym roku odbędzie się już 4 czerwca. Co zrobić, by włączyć swoja okolicę we wspólny taniec? Mówi Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik Lednicy. 

W związku z podwójnym zaproszeniem - na Lednicę i do Krakowa - uczestnicy tegorocznego fishmoba zatańczą nie tylko do pieśni lednickich. Będzie im też towarzyszył oficjalny hymn ŚDM w Krakowie „Błogosławieni miłosierni”. Na tę chwilę wiemy, że fishmob zawita na pewno do Poznania, Krakowa, Torunia czy też do Nowego Dworu Gdańskiego. Głównym terminem wydarzenia jest 15 maja, ale akcję można też zorganizować w okolicy tego dnia, najlepiej w okresie pomiędzy 15 a 22 maja.

Flashmob dla JP2   Jakub Szymczuk /foto gość Flashmob dla JP2

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FISHMOB

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 5 deirdre 03.05.2016 19:10
Niezalogowany użytkownik Po gigantycznych szympansach na frontonie bazyliki św.Piotra nie zdziwi już nic.
Plusów: 8 Anna 03.05.2016 13:28
Niezalogowany użytkownik wydaje mi się, że my chrześcijanie za dużo tańczymy , za dużo śpiewamy( nawet w Wielkim Poście)a za mało się modlimy. Za rzadko dajemy świadectwo czym jest chrześcijaństwo, za rzadko niechrześcijanie widza w nas ludzi wierzących , za często gorszymy innych swoja postawą, ubiorem, niemoralnym życiem. Najlepiej wiec zacząć od modlitwy. Tak na dobry początek.
Plusów: 6 Gość 03.05.2016 13:13
Niezalogowany użytkownik Milosc i zroumienie tego....innego, tego uczyl Jan Pawel II a nie tancow ku jego pamieci, ktore maja wyrazac chrzescijanska radosc. Co za bzdura i marnowanie czasu. Z pewnoscia dla mlodziezy bardziej wartosciowym spedzeniem czasu bylby wyklad lub konferencja na jeden temat z encykliki socjalnej sw.Jana Pawla II lub rozwazanie tematow poruszonych w ksiazce pt.,, Przekroczyc prog nadzieji ''.
Plusów: 2 IZA 03.05.2016 12:50
Niezalogowany użytkownik zgadzam sie gosciu z towja opinia i dodam, ze takie postepowanie wywoluje radosc w sercu i usmiech na twarzy, ktory jest publicznym wizerunkiem chrzescijanskiej radosci.

wszystkie komentarze >

Reklama