107,6 FM

"Chrzest nie odbiera nam wolności"

Z udziałem Episkopatu Polski na Skałce w Krakowie odbyły się uroczystości ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Liturgii przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu.

W homilii Prymas Polski abp Wojciech Polak wezwał, by przykład męczennika pociągnął nas do życia, w którym - jak pisał Rzymianom Apostoł Paweł - odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował.


Prymas Polski podkreślił, że chrzest nie odbiera nam wolności, ani jej nie ogranicza. Nie zwalnia nas z nieustannego opowiadania się po stronie prawdy i dobra.Abp Polak dodał, że „w imię wewnętrznej wolności mamy jednoznacznie stawać po stronie osób krzywdzonych i słabszych, ofiar niesprawiedliwości i szaleńczego gniewu”.

W uroczystości św. Stanisława na Skałce uczestniczyły tysiące wiernych z całego kraju i z zagranicy, Episkopat Polski, politycy wraz z premier Beatą Szydło, samorządowcy, przedstawiciele krakowskich bractw i stowarzyszeń, rektorzy szkół wyższych, przedstawiciele szkół katolickich oraz wolontariusze Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

"Chrzest nie odbiera nam wolności"   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama