107,6 FM

Chrześcijanie na celowniku

Istnienie całego chrześcijańskiego osiedla jest zagrożone w Pakistanie po tym, jak islamscy ekstremiści oskarżyli jednego z jej mieszkańców o rzekomą obrazę islamu.

Imran Masih oglądał na swym telefonie komórkowym film, w którym protestancki pastor krytykował pewne wymiary islamu. „Przestępstwo” Masiha zgłoszono do miejscowego imama, który nakazał ukarać „bluźniercę” śmiercią. Gdy chrześcijaninowi udało się uciec, jeden z bogatych muzułmanów wyznaczył 10 tys. dolarów nagrody za jego schwytanie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Bosaan zamieszkanej przez 4 tys. muzułmańskich rodzin, wśród których żyje zaledwie 300 chrześcijan.

„Jest to kolejny przypadek łamania w Pakistanie prawa i nadużywania tzw. ustawy o bluźnierstwie, która dyskryminuje mniejszości” – stwierdził arcybiskup Lahauru Sebastian Shaw. Wskazał zarazem, że za czyjeś czyny nie może odpowiadać cała wspólnota. Mimo przybycia do wioski policji sytuacja cały czas jest napięta. Muzułmanie postawili chrześcijanom ultimatum, że jeśli chcą pozostać w swych domach, muszą przejść na islam. Mogą też wydać oskarżonego, który ma zostać spalony żywcem przed miejscowym kościołem. Zagrozili jednocześnie, że jeżeli chrześcijanie nie dostosują się do tych żądań, ich domy zostaną zrównane z ziemią.

Obrońcy mniejszości podkreślają, że zagrożenie jest realne, a wzmacnia je obojętność policji. W minionych latach w Pakistanie odnotowano już podobne sytuacje. Islamiści nie tylko puszczali z dymem domy wyznawców Chrystusa i kościoły, ale też palili ich żywcem.  Nikt z przedstawicieli prawa nie starał się zbadać zasadności oskarżeń wnoszonych przez muzułmanów.

« 1 »
 • Gość
  14.05.2016 21:36
  Ja obawiam się że zbliżające się ŚDM będą doskonałym celem dla szaleńców z ISIS. Ciekawe, czy i kiedy Polska (właściwe organy - włącznie z resortami wewnętrznymi) zacznie zwiększać kontrole i dokonywać rutynowych przeszukań na terenie kraju. I nie jest to jakaś moja paranoja, chciałbym tylko przypomnieć że wśród "powołanych" do ISIS są POLACY. A zatem chyba juz najwyższa pora wsiąść się do ciężkie i monotonnej pracy, aby uniknąć tragedii.
  doceń 1
 • MacBlacker
  15.05.2016 16:43
  A "wybraniec Londynu" też Pakistańczyk ma pretensje do Trumpa że mówi prawdę o Islamie !
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama