107,6 FM

Pasterze według Serca Bożego

Dziś święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - wspierajmy kandydatów do święceń.

To już przedostatni dzień rekolekcji przygotowujących diakonów do przyjęcia święceń prezbiteratu w najbliższą sobotę 21 maja. Prowadzi je w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach ojciec duchowny śląskiego seminarium ks. Krzysztof Tomalik.

Abp Wiktor Skworc w komunikacie odczytanym w kościołach archidiecezji w niedzielę 15 maja zwrócił się do diecezjan z prośbą o modlitwę za nowych kapłanów, aby "byli pasterzami według Serca Bożego i wiernie wypełniali zadanie głoszenia Dobrej Nowiny". Przypominając o święcie Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, prosi też o modlitwę "o nowe powołania do służby Bogu i Kościołowi", a także o właściwe rozeznanie powołania dla tegorocznych maturzystów. 

Wszystkich zachęcamy do modlitwy o potrzebne łaski dla przyszłych księży naszej archidiecezji. Niech ostatnie godziny rekolekcji będą dla nich czasem wpatrywania się w Oblicze miłosiernego Pana - Najwyższego i Wiecznego Kapłana - i zanurzenia w Jego Najświętszym Sercu.

Obecność licznych diecezjan na uroczystej Eucharystii w archikatedrze Chrystusa Króla w sobotę 21 maja o 10.00 niech będzie wyrazem jedności z Kościołem lokalnym i konkretnego wsparcia modlitewnego dla nowo wyświęcanych kapłanów.

Relacja ze święceń prezbiteratu oraz sylwetki nowo wyświęconych księży - w sobotę w internecie, a w wydaniu papierowym - w 22. numerze "Katowickiego Gościa" na niedzielę 29 maja. 

Przeczytaj też: Diakoni rozpoczynają rekolekcje - pamiętajmy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama