107,6 FM

Kadrowicz Nawałki złamał rękę

Paweł Wszołek podczas czwartkowego treningu w Jastarni na tyle nieszczęśliwie upadł, że złamał lewą rękę.

24-letni piłkarz w czwartek zostanie przetransportowany do Warszawy, gdzie zostanie poddany operacji - poinformował PZPN na stronie internetowej.

"Diagnoza wykazała złamanie kości promieniowej przedramienia z przemieszczeniem" - napisano na portalu piłkarskiej federacji.

Tym samym wykluczony jest udział Wszołka w zbliżających się mistrzostwach Europy we Francji. Przerwa w treningach potrwa bowiem około trzech miesięcy.

Piłkarska reprezentacja Polski przebywa w Juracie na tzw. obozie regeneracyjnym. Po nim zaplanowane jest zgrupowanie w Arłamowie.

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama