107,6 FM

Kukiz: To jest kpina z parlamentu

Paweł Kukiz powiedział w piątek w Sejmie, że podpisuje się pod słowami premier Beaty Szydło dot. godności i suwerenności kraju. Zaznaczył jednak, że to szef MSZ zaprosił Komisję Wenecką ws. TK. Poseł apelował, by nie eskalować konfliktu wokół TK i przyjąć rozwiązania proponowane przez jego ruch.

Kukiz, mówiąc o poparciu dla części wypowiedzi szefowej rządu, zaznaczył jednak, że opozycja miała 8 lat na przygotowanie się do władzy, a to minister spraw zagranicznych w rządzie PiS Witold Waszczykowski sprowadził Komisję Wenecką do Polski, jak - mówił Kukiz - Konrad Mazowiecki - Krzyżaków. "Sprowadzacie zewnętrzny organ do rozstrzygania spraw polskich" - powiedział poseł pod adresem rządzących.

Zwrócił uwagę, że na sejmowej galerii siedzi młodzież. "To, co tutaj się dzieje, to na koncertach hiphopowych trudno taką atmosferę złapać" - mówił nawiązując do wcześniejszego zachowania posłów na sali sejmowej - okrzyków i tupania. "To jest kpina z parlamentu" - dodał Kukiz. Nie wkluczył, że z nagranych okrzyków stworzy piosenkę.

Piątkowe wystąpienie premier w Sejmie związane było z komunikatem Komisji Europejskiej, która zapowiedziała, że do poniedziałku przyjmie opinię ws. praworządności w Polsce, jeśli do tego czasu polskie władze nie poczynią znaczących działania zmierzających do usunięcia zastrzeżeń przedstawionych przez KE ws. zmian w prawie dotyczących Trybunału Konstytucyjnego.

Odnosząc się do kwestii sporu wokół TK Kukiz ponownie wezwał do przyjęcia propozycji jego ugrupowania. "Dzisiaj ustalmy, że 2/3 liczby posłów wybiera - wskazuje sędziów Trybunału Konstytucyjnego, zmieńmy konstytucję w tym zakresie i opcję zerową" - mówił.

Kukiz zaznaczył, że o takich rozwiązaniach mówi KOD, mówi Nowoczesna, mówi PSL. "Stanowiska Platformy nie znam" - dodał. "Zmieńmy te przepisy, to jest proste, nie eskalujmy konfliktu, bo to jest straszne, to jest działalność antypolska, to jest działalność przeciw tym dzieciakom" - mówił Kukiz wskazując na galerię sejmową.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama