107,6 FM

Finał Mistrzostw Świata w Dobroci

Startuje 40 polskich miast oraz Sztokholm i Bruksela. Wiesz na czym polegają zawody?

Do finału Mistrzostw Świata w Dobroci zostało już tylko 5 dni. W  zawodach startuje 40 polskich miast oraz Sztokholm i Bruksela. W najbliższą niedzielę, 5-go czerwca dowiemy się kto otrzyma zaszczytny tytuł Mistrza Świata w Dobroci. Wtedy właśnie każde miasto, reprezentowane w zawodach przez organizację pozarządową, ułoży zebrane pieniądze w  ciąg monet. Rywalizacja między zawodnikami jest coraz bardziej zacięta.

– Za sprawą tej akcji podopieczni wielu fundacji i stowarzyszeń dostaną szansę na lepsze, bardziej godne życie. Wielu z nich będzie mogło zrealizować swoje marzenia, poczuć się szczęśliwymi. O to właśnie chodzi w pomaganiu, by nikt nie czuł się pozostawiony sam sobie, bez nadziei na pozytywną zmianę – mówi Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Przez trzy miesiące organizacje pozarządowe zbierały pieniądze na wybrane przez siebie cele. Warto je wspierać, ponieważ będę one służyły podopiecznym organizacji pozarządowych, które wystartowały w dobroczynnych zawodach. To właśnie potrzebujący będą prawdziwymi zwycięzcami Mistrzostw Świata w Dobroci.

Kapitanami drużyn zgodzili się zostać, m.in.: Cezary Żak, zespół Perfect i Piotr Wyszomirski. To dla nich wyjątkowa rola. - Dopingujemy i motywujemy do pomagania i do wspierania ważnych celów. Chcemy, aby zwycięzców Mistrzostw Świata w Dobroci było jak najwięcej. Przyłącz się do zawodów i pomóż nam zwyciężyć! – zachęcają członkowie zespołu Perfect.

W finałowy dzień organizacje pozarządowe zapraszają do wspólnego świętowania i układania Kilometrów Dobra. W Białymstoku organizatorzy zapraszają w samo południe na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Finał Mistrzostw Świata w Dobroci będzie połączony z V Podlaskimi Targami Ekonomii Społecznej. Na gości będzie czekać wiele atrakcji, m.in. tworzenie szalika współpracy, czyli wspólna praca i integracja mieszkańców oraz pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych. W programie także układanie Kilometrów Dobra z zebranych pieniędzy. Gwiazdą wieczoru będzie Marika. W Złotowie finał także rozpocznie się punktualnie o 12.00. Wtedy 24-godzinny bieg na rzecz Mistrzostw Świata w  Dobroci zakończy maratończyk Marek Szweda. Nikt kto przyjdzie w ten dzień na promenadę nad Jeziorem Miejskim nie będzie się nudził. Organizatorzy przygotowali ciekawe propozycje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego oraz płytę Rafała Brzozowskiego będzie można wylicytować
w  Zamościu na rynku Wielkim, w godzinach od 10.00 do 18.00. Szczegóły na stronach organizacji.

Mistrzostwa Świata w Dobroci zostały ogłoszone w ramach kampanii Kilometry Dobra. Akcja organizowana jest po raz trzeci. W ubiegłym roku w kampanię Kilometry Dobra włączyło się 30 organizacji pozarządowych. Łącznie zebrały one ponad milion złotych. W tym roku chcemy pobić ten wynik. Weź udział w Mistrzostwach Świata w Dobroci, wejdź na www.kilometrydobra.pl i wybierz organizację, której chcesz pomóc!

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama