W piątek uroczystość NSPJ - czy można jeść mięso?

dodane 02.06.2016 07:25

wt

Kościół szczególnie czci Serce Jezusa w piątek po oktawie Bożego Ciała.

W piątek uroczystość NSPJ - czy można jeść mięso?   W piątek, gdy przypada uroczystość, katolik śmiało może pozwolić sobie na przyjemność grillowania

Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa wywodzi się z czasów średniowiecza, jednak rozpowszechnił się w Kościele i został oficjalnie uznany pod wpływem objawień, jakie miała w XVII w. mistyczka św. Małgorzata Maria Alacoque. Tak, jak w maju katolicy w szczególny sposób oddają cześć Maryi, tak czerwiec jest miesiącem poświęconym Sercu Jezusa. Szczególny wymiar ma uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą celebrujemy w piątek po oktawie Bożego Ciała. Teksty liturgiczne koncentrują się tego dnia szczególnie mocno na miłości Boga do człowieka.

Uroczystość NSPJ, podobnie jak wszystkie inne uroczystości przypadające w piątek, znosi obowiązującą katolików w ten dzień tygodnia wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MIĘSO, NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, NSPJ, PIĄTEK, POST PIĄTKOWY, WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ

Przeczytaj komentarze | 51 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gośćantysmok 23.06.2017 13:13
Niezalogowany użytkownik Uroczystość, to uroczystość. A gdyby Pierwszy dzień Bożego Narodzenia wypadało w Piątek? Jest czas świętowania i czas pokuty. Jako szeregowy Katolik nie tworze swojego osobnego Kościoła. Dziś Kościół świętuje, to i ja też.
Plusów: 0 Gość 23.06.2017 10:52
Niezalogowany użytkownik W tym roku dzisiaj przypada kolejny tzw. piątek papieża Klemensa XIII w dodatku "podwójny". Więc ci, którzy praktykują te piątki i tak poszczą o chlebie i wodzie.
Plusów: 0 PTaraski 23.06.2017 07:52
Wykazujesz się zupełną ignorancją. Nakazu postów przestrzegał sam Chrystus - zobacz 40 dniowy post na pustyni. Tak samo On i Jego rodzice przestrzegali świąt. Ale oczywiście w protestantyzmie nie ma postów, nie ma nakazu świętości życia, nie ma nawet dobrych uczynków. Według heretyków, zbawia sama "wiara", czyli przekonanie o istnieniu Boga, no i emocjonalne nastawienie.
Plusów: 0 Gość 23.06.2017 03:56
Niezalogowany użytkownik Kto kocha Serce Jezusa ten będzie świętował i weselił się!

wszystkie komentarze >

Reklama