107,6 FM

Gender w grze "The Sims"

"Po raz pierwszy będziesz mógł zaprojektować swojego Sima bez ograniczających barier płci."

Wyszła właśnie najnowsza aktualizacja gry, która wprowadza gender. "Po raz pierwszy będziesz mógł zaprojektować swojego Sima bez ograniczających barier płci" czytamy na oficjalnej brytyjskiej stronie gry. Od teraz kobieta może ubrać się jak mężczyzna, mężczyzna jak kobieta. Uruchomiono też nowe opcje jak np. ustawienie, czy nasz Sim ma korzystać z toalety na stojąco czy siedząco...

"The Sims" to obecnie najpopularniejsza gra na świecie. Od czasu jej pierwszej części, która pojawiła się w 2000 roku, sprzedano ponad  16 mln kopii.

"The Sims" imituje prawdziwe życie człowieka - od jego narodzin, poprzez edukację, pracę, relację z innymi, aż do śmierci. Gra nie posiada określonego celu. Jedynym zadaniem gracza jest organizowanie czasu kierowanym przez niego wirtualnym postaciom, zwanym Simami i pomaganie im w osiąganiu ich własnych celów rozwojowych.

Gra, która na początku imitowała tylko proste czynności ludzi, jak jedzenie, spanie, toaleta i rozmowy, rozszerzyła się do tego stopnia, że w obecnej, czwartej części gry, mamy na przykład dodatki: "Zjedzmy na mieście", gdzie dla naszych Simów serwowana jest kuchnia molekularna.

Wprowadzenie gender do gry ma być kolejnym rozszerzeniem w pakiecie dodatków. "Osobiście mieliśmy sporo frajdy w odkrywaniu tego, jak krótkie, męskie włosy pasują do kobiecych sylwetek" piszą twórcy. "I właśnie zaczynamy sprawdzać jak ubrania wyglądają na różnych sylwetkach."

"The Sims" zostały stworzone przez zróżnicowany zespół dla zróżnicowanych odbiorców i jest dla nas niezmiernie ważne, aby nasi użytkownicy mogli kreatywnie i w pełni wyrazić siebie poprzez grę" – zachwalają twórcy.

Co ciekawe, na polskiej stronie gry nie pojawiła się informacja o nowym dodatku dotyczącym zmiany płci. Dystrybutor zapewnia, że nie posiada informacji o takiej aktualizacji. 

Poniżej: oficjalny spot nowego dodatku z gender.

The Sims 4 Expands Gender Customization Options
Official EA UK

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama