107,6 FM

Nawałka: Nie czuję żadnego stresu

"Po sobotnim treningu podejmiemy decyzję, czy Kamil Grosicki zagra w niedzielę" - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka na konferencji prasowej przed meczem z Irlandią Północną w grupie C piłkarskich mistrzostw Europy we Francji.

W trakcie przygotowań do niedzielnego spotkania kilku graczy polskiego zespołu zmagało się z kontuzjami, m.in. Grzegorz Krychowiak i Michał Pazdan. Od poniedziałku natomiast uraz stawu skokowego leczy Kamil Grosicki. Skrzydłowy wyszedł na trening, a nogę miał oklejona specjalnymi plastrami.

"Kamil będzie trenował w sobotę z drużyną. Po treningu podejmiemy decyzję odnośnie jego gry w niedzielnym spotkaniu" - przyznał Nawałka.

W niedzielę zadebiutuje on na mistrzostwach Europy jak szkoleniowiec. "Nie czuję żadnego stresu. To wynika z dużej kumulacji doświadczenia jako zawodnika i trenera. Byłem na mistrzostwach Europy w 2008 roku jako asystent Leo Beenhakkera. Te doświadczenia staram się wykorzystać. Cały czas jest pozytywna presja. Taka impreza mobilizuje, motywuję i nie czuję zmęczenia. Cały czas mam chęć do pracy" - podkreślił.

Niedzielnych przeciwników dzieli niewielka różnica w rankingu FIFA: Polska jest 27., Irlandia Północna 25.

"Przygotowania do tego meczu były bardzo intensywne. Począwszy od meczów eliminacyjnych nasza drużyna się kształtowała i awansowaliśmy w dobrym stylu. Drużyna cały czas się rozwija i wykazuje progres. Dlatego z dużymi nadziejami przystępujemy do tego spotkania. Niedzielny mecz traktujemy bardzo poważnie. Jestem przekonany, że wszyscy piłkarze będą przygotowani pod względem fizycznym, mentalnym i taktycznym" - powiedział Nawałka.

Selekcjoner biało-czerwonych podkreślił, że spodziewa się ciężkiego fizycznie meczu.

"Pamiętamy, że to są mistrzostwa Europy i tutaj nie ma łatwych meczów. Podchodzimy do tego spotkania bardzo poważnie. Musimy być przygotowani na ciężki i bardzo trudny bój. Nasz niedzielny przeciwnik jest bardzo wymagający. Jednak cały czas wierzę w możliwości naszej drużyny i potencjał naszych zawodników. Pokazaliśmy już, że potrafimy rozgrywać trudne mecze" - podkreślił selekcjoner biało-czerwonych.

Kolejnymi rywalami Polaków w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii).

"Wśród zawodników jest bardzo duża świadomość co do rangi tego turnieju. Głęboko wierzę w tę drużynę. W eliminacjach spisywaliśmy się doskonale, dzięki czemu dostarczyliśmy wiele radości naszym kibicom i samym sobie" - zakończył Nawałka.

Początek meczu Polska - Irlandia Północna w Nicei w niedzielę o godz. 18.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama