107,6 FM

2 osoby zatrzymane w związku z zabójstwem policjanta

Dwie osoby zostały zatrzymane we wtorek w związku z zabójstwem wysokiej rangi policjanta i jego partnerki, dokonanym przez domniemanego dżihadystę niedaleko Paryża w nocy z poniedziałku na wtorek - poinformowały źródła policyjne.

Według tych źródeł obie zatrzymane osoby są powiązane z zabójcą, 25-letnim Larosim Abbalą, który został zastrzelony na miejscu zbrodni przez antyterrorystów.

Źródła podały także, że napastnik był ostatnio podsłuchiwany przed policję, ale ta inwigilacja nie przyniosła żadnych rezultatów.

Do zabójstwa doszło przed mieszkaniem funkcjonariusza w Magnanville, ok. 50 km na północny zachód od stolicy Francji. Napastnik kilkakrotnie pchnął policjanta nożem w brzuch. Zabił także jego partnerkę. Wcześniej przetrzymywał ich jako zakładników.

Prezydent Francji François Hollande oświadczył, że zabójstwo było "bezdyskusyjnie aktem terroru", i podkreślił, że kraj stoi w obliczu zagrożenia terroryzmem.

Do zorganizowania i przeprowadzenia zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS) za pośrednictwem powiązanej z dżihadystami agencji Al-Amak.

We Francji obowiązuje stan podwyższonej gotowości w związku z odbywającymi się na jej terytorium rozgrywkami piłkarskimi Euro 2016. Po listopadowych zamachach w Paryżu w całym kraju wprowadzono stan wyjątkowy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama