107,6 FM

KEP o Brexicie: Jedność lepsza od podziałów

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki: W EU jest wiele spraw, które mogą niepokoić.

Szanujemy decyzję Brytyjczyków, ale nie możemy zapomnieć, że jedność jest lepsza od podziałów, a solidarność europejska to dorobek wielu pokoleń – mówi KAI abp Stanisław Gądecki w kontekście wyników referendum w sprawie opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

"Dla nas chrześcijan budowanie jedności między osobami, społecznościami i narodami jest ważnym zadaniem, zleconym przez samego Chrystusa. Jesteśmy przekonani, że ta jedność Chrystusowa jest prawdziwym źródłem nadziei dla Europy i świata" - mówi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Metropolita poznański zauważa, że chociaż w funkcjonowaniu Unii Europejskiej jest wiele spraw, które mogą niepokoić, i chociaż szanujemy decyzję Brytyjczyków podjętą w sposób demokratyczny, to jednak nie możemy zapomnieć, że jedność jest lepsza od podziałów, a solidarność europejska jest ostatecznie dorobkiem wielu pokoleń. "Nic bardziej nie zagraża Europie niż nowe podziały, w tym przeciwstawienie Europy bogatych Europie biednych" - podkreśla hierarcha.

Jednocześnie abp Gądecki przypomina, że Kościół od lat troszczy się przede wszystkim o to, aby Europa zachowała swoje chrześcijańskie dziedzictwo. "Z nadzieją więc spoglądamy w przyszłość i ufamy, że jedność narodów europejskich budowana na Chrystusie zwycięży i przyczyni się do zbudowania cywilizacji miłości" - mówi w rozmowie z KAI.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama