"Mieliśmy większe ambicje niż ćwierćfinał"

dodane 01.07.2016 09:10

PAP |

zobacz galerię 

Pazdan, Krychowiak i Glik komentują występ na Euro.

"Mieliśmy większe ambicje niż ćwierćfinał"   PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES Michał Pazdan i Cristiano Ronaldo

Grzegorz Krychowiak: "Czujemy duży niedosyt, ponieważ Portugalia była do ogrania. Jednak zabrakło nam czegoś. Powinniśmy dać z siebie coś więcej. Powinniśmy podjąć większe ryzyko, żeby strzelić zwycięską bramkę. Mam wrażenie, że trochę czekaliśmy na te karne.

- Ambicje tego zespołu były dużo większe, choć ciężko było mówić przed turniejem, że chcemy walczyć o najwyższe cele. Wcześniej przecież reprezentacja Polski nie wygrała ani jednego meczu na mistrzostwach Europy. Mieliśmy zespół, który mógł osiągnąć więcej niż ćwierćfinał, ale zabrakło nam pewnych detali do pokonania Portugalii".

Kamil Glik: "Stanęliśmy na wysokości zadania. Przed turniejem zapowiadaliśmy, że nie chcielibyśmy, aby ktoś się za nas wstydził. Po tym jak się zaprezentowaliśmy chyba nikt nie musi się za nas wstydzić. Wiadomo, że mając na wyciągnięcie ręki awans do najlepszej czwórki i odpadając po rzutach karnych, czujemy pewne rozczarowanie. Jednak postaramy się wyciągnąć pozytywy z tej porażki.

- Fajnie, że nie przegraliśmy żadnego meczu w tym turnieju. Trzeba pamiętać, że wielu z nas debiutowało w takiej imprezie i zebraliśmy cenne doświadczenie. Jednak teraz będzie się od nas wymagało dużo więcej".

Michał Pazdan: "Nie czuję rozczarowania, bo wykonaliśmy kawał ogromnej roboty. W meczu ze Szwajcarią udało nam się w rzutach karnych, ale w Marsylii już nie mieliśmy tyle szczęścia. Trzeba być zadowolonym z tego co osiągnęliśmy. Myślimy już o eliminacjach mistrzostw świata 2018, bo mamy tam bardzo wyrównaną grupę i musimy być bardzo dobrze przygotowani. Pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem i teraz musimy to utrzymać".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FUTBOL, ME2016, PAP, PIŁKA NOŻNA, REPREZENTACJA NARODOWA

Przeczytaj komentarze | 12 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Pozostało w rodzinie, nie ma co drążyć.
Plusów: 1 Awa 01.07.2016 14:09
Do teologów:Dlaczego wygrała MB z Fatimy?Żartowałam.
Plusów: 1 Awa 01.07.2016 14:07
O klasa średnia się boi?Ja słyszałam tylko o panu LISie
Plusów: 0 wojowniknajprzedniejszy 01.07.2016 11:39
Niezalogowany użytkownik Grałem w latach 70-tych ubiegłego wieku. Zatem w okresie największych sukcesów polskiej piłki nożnej. Nie mogłem kontynuować gry, bo wstąpiłem do Seminarium Duchownego. Od 27 lat jestem kapłanem, misjonarzem. Znam biegle sześć języków obcych i byłem na pięciu kontynentach. Coś więcej, aniżeli jeden sposób wykonywania karnych.

wszystkie komentarze >

Reklama