107,6 FM

GN 29

Reportaż z klasztoru trapistów w Novym Dvorze oraz jak pomagać rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach?

Biali bracia ze wzgórza [Goran Andrijanić]

W Czechach niewiele osób regularnie chodzi do kościoła. Tymczasem powstał tam klasztor o bardzo surowej regule. Dziś mieszka w nim 25 mnichów. Większość z nich to młodzi Czesi. Reportaż z klasztoru trapistów w Novym Dvorze.

Jak to zrobili w Filadelfii? [ks. Tomasz Jaklewicz]

Czekając na vademecum dla duszpasterzy, które pomogłyby wprowadzić w życie adhortację „Amoris laetitia”, warto sięgnąć po dokument „Duszpasterskie wytyczne dla wdrożenia w życie >Amoris laetitia<” opracowany w archidiecezji w Filadelfii. To 7-stronicowy dokument adresowany do księży i świeckich zaangażowanych w duszpasterstwo małżeństw i rodzin. Czy może być inspiracją dla polskiego vademecum? Ufam, że tak – pisze ks. Tomasz Jaklewicz.

Małżonkowie Ojca Pio [Joanna Bątkiewicz-Brożek]

Ojciec Pio mówił o nich: „To jest moja rodzina!”. Licia i Settimo Maneli dali życie 21 dzieciom, 13 żyje do dziś. Jeden z synów założył nawet zgromadzenie zakonne. Manelli będą trzecim, po Quattroocchich i Martinach, wyniesionym na ołtarze małżeństwem.

Wysoka cena [rozmowa z Małgorzatą Wassermann]

Małgorzata Wassermann mówi o komisji śledczej w sprawie afery Amber Gold, o nocnych pracach nad ustawą o Trybunale Konstytucyjnym i o tym, czy chce zostać szeryfem.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama