107,6 FM

Urlop w Turcji? Lepiej sobie darować

W związku z zamachem stanu w Turcji, który miał miejsce 15 lipca, Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza wszelkie podróże do tego kraju do czasu ustabilizowania sytuacji - powiedział PAP w nocy z piątku na sobotę dyrektor Biura Rzecznika MSZ Rafał Sobczak.

Dodał, że "aktualnie wszystkie przejścia graniczne są zamknięte, w Ankarze trwają działania zbrojne, a brak jest oficjalnych informacji na temat sytuacji na pozostałym terytorium kraju".

"Obywatelom polskim przebywającym aktualnie w Turcji zalecamy zachowanie najdalej idącej ostrożności, pozostanie w bezpiecznym miejscu, unikanie miejsc publicznych i wszelkich zgromadzeń. W związku z zaistniałą sytuacją mogą również pojawić się zakłócenia i przerwy w łączności telefonicznej i internetowej" - powiedział Sobczak.

Dodał, że MSZ prosi Polaków o przekazywanie informacji nt. swojej sytuacji do konsulów dyżurnych w Ambasadzie RP w Ankarze: (+90) 530 469 1261 oraz Konsulacie Generalnym RP w Stambule: (+90) 530 469 1881.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca również bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa w środkach masowego przekazu oraz na stronach urzędów w Ankarze oraz Stambule, jak również dokonanie zgłoszenia podróży w systemie Odyseusz.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama