107,6 FM

GN 30

O cudzie za wstawiennictwem ks. Blachnickiego i plakat z papieżem Franciszkiem.

To się już dzieje. Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży 2016. W tym tygodniu cały świat będzie śledził wydarzenia z Polski. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy plakat z papieżem Franciszkiem. Można nim przyozdobić okno.

Cud księdza Blachnickiego? [Joanna Bątkiewicz-Brożek]

„Światowe Dni Młodzieży to pierwszy cud ks. Franciszka Blachnickiego” – mówi ks. Henryk Bolczyk, były moderator Ruchu Światło-Życie. I choć wiadomo, że ojcem ŚDM jest Jan Paweł II, to sam święty papież potwierdził: „Źródłem i inspiracją jest oaza”.

Nie lękajcie się [rozmowa z kard. Stanisławem Dziwiszem]

„Młodzież, która do nas przyjedzie, zobaczy, że tu jest młodzież, która stara się wzrastać, opierając się na Ewangelii i nauczaniu Kościoła. Że nie wstydzi się Jezusa Chrystusa!”. Jakie są źródła Światowych Dni Młodzieży oraz o tym, jak je przeżywał św. Jan Paweł II, opowiada ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Kończymy z dziecinnym liberalizmem [rozmowa z wicepremierem Mateuszem Morawieckim]

„Największym nieszczęściem dla gospodarki oraz państwa, jak to widzimy na przykładzie naszych wschodnich sąsiadów, jest oligarchizacja w biznesie, wpływ postkomunistycznych służb na gospodarkę, korupcja, a także swoista „prywatyzacja” państwa przez poszczególne korporacje zawodowe” – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki. W wywiadzie przeczytamy także o skutkach programu 500+, uwłaszczeniu Polaków i patriotyzmie gospodarczym.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama