107,6 FM

Dziś papież przybędzie do Polski - jaki jest program pielgrzymki?

Wizyta jest ściśle związana z ŚDM w Krakowie. Papież jednak nie ograniczy się tylko do tego miasta.

Ojciec Święty Franciszek przybywa dziś do Polski. Papieska wizyta apostolska związana jest głównie ze Światowymi Dniami Młodzieży, ale Franciszek uczci też na Jasnej Górze 1050. rocznicę chrztu Polski i będzie modlił się na terenie b. hitlerowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. Papieski samolot wyląduje na podkrakowskich Balicach ok. godz. 16.00.

Podczas swojej pierwszej podróży do naszego kraju Franciszek spotka się także z władzami państwowymi oraz Episkopatem Polski, odwiedzi także szpital dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu.

Publikujemy program pobytu papieża Franciszka w naszym kraju dzień po dniu:

Środa 27 lipca

Dziś o godz. 14.00 samolot linii Alitalia z papieżem na pokładzie wystartuje z rzymskiego lotnika Fiumicino, by ok. godz. 16.00 wylądować na wojskowej części lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach. Tam odbędzie się około 20-minutowa ceremonia powitania Ojca Świętego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z delegacją państwową oraz metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza i towarzyszących mu biskupów.

Oficjalne powitanie papieża Franciszka na polskiej ziemi nastąpi o godz. 17.00 na Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie. Tam Ojciec Święty oraz prezydent Duda wygłoszą przemówienia. Obecny będzie korpus dyplomatyczny. Czterdzieści minut później na Wawelu planowana jest kurtuazyjna wizyta papieża u prezydenta Andrzeja Dudy. Odbędzie się ona na drugim piętrze zamku, a równolegle premier Szydło spotka się z Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej.

Po zakończeniu tej uroczystości w katedrze wawelskiej o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie papieża z Konferencją Episkopatu Polski. Wcześniej Ojciec Święty modlić się będzie przy relikwiach św. Stanisława.

Wieczorem pierwszego dnia wizyty Franciszek uda się do rezydencji arcybiskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 (przyjazd zaplanowano na godz. 19.45). Tam po kolacji ma pojawić się w oknie papieskim, aby pozdrowić wiernych zebranych na placu.

« 1 2 3 4 5 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama