Katastrofa smoleńska elementem rozmowy szefa MON z papieżem

dodane 01.08.2016 09:40

PAP |

Ważnym elementem rozmowy szefa MON Antoniego Macierewicza z papieżem Franciszkiem była kwestia katastrofy smoleńskiej - poinformował minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Dodał, że papież jako polityk powinien mieć wiedzę na temat tego wydarzenia.

Katastrofa smoleńska elementem rozmowy szefa MON z papieżem   Jakub Szymczuk /Foto Gość

"Z tego, co wiem, m.in. ważnym elementem rozmów była kwestia katastrofy smoleńskiej" - powiedział Waszczykowski w poniedziałek w RMF FM, pytany o tematy niedzielnej rozmowy Antoniego Macierewicza z papieżem Franciszkiem.

Waszczykowski zastrzegł jednocześnie, że nie chce wypowiadać się szerzej na temat treści rozmowy. "Zostawmy to ministrowi Macierewiczowi, on na pewno o tym opowie" - dodał.

Jednocześnie zaznaczył, że rząd od dawna mówił o tym, że będzie podnosić kwestię katastrofy smoleńskiej "we wszystkich rozmowach z partnerami zagranicznymi". "Sprawa smoleńska jest niezakończona, katastrofa nie miała takiego przebiegu, jaki miała, i będziemy tą świadomość przekazywać" - mówił.

Według Waszczykowskiego, taki wątek rozmowy został poruszony, ponieważ papież to "nie tylko przywódca religijny, ale również polityk, który spotyka się z innymi politykami i taką wiedzę powinien (...) mieć." "To był nasz obowiązek, żeby w taką wiedzę wyposażyć Ojca świętego" - dodał.

Do rozmowy ministra Macierewicza z papieżem Franciszkiem doszło w niedzielę. Papież przyjął szefa MON na Franciszkańskiej. Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz nie ujawnił szczegółów rozmowy. Podał jedynie, że była to "dłuższa rozmowa", która odbyła się po hiszpańsku. Według źródła w MON rozmowa trwała ok. 30 minut.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KATASTROFY, LOTNICTWO, MON, MSZ, PAP, PAPIEŻ, SMOLEŃSK, WASZCZYKOWSKI, ŚDM2016

Przeczytaj komentarze | 21 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 04.08.2016 12:33
Niezalogowany użytkownik i tak juz na polski rzad patrza jak na takich z czapeczka ze smigielkiem...a i przy okazji na nas.
Plusów: 4 Anna Panna 03.08.2016 00:33
Niezalogowany użytkownik "...rząd od dawna mówił o tym, że będzie podnosić kwestię katastrofy smoleńskiej "we wszystkich rozmowach z partnerami zagranicznymi" "


Otóż to. Tak trzymać.
Plusów: 6 CYnick 01.08.2016 23:36
Antoni Macierewicz zrodlem wiedzy dla Papieza Franciszka? To fantastyczne. Moze powiedzial mu, ze prawdopodobnie Ziemia jest plaska... albo, ze Slonce krazy wokol Ziemi? I ze prace trwaja. Papiez powinien miec wiedze na ten temat. Jako polityk oczywiscie.
Plusów: 6 Gość 01.08.2016 20:54
Niezalogowany użytkownik telefon nie mial znaczenia od momentu gdy zaczeto lamac przepisy.Zlamano ich tak wiele,ze musialo dojsc do tragedii i bylo to nieuniknione w tamtych warunkach i czarne skrzynki to dokladnie pokazuja.Glopota,niewyobrazalna glupota doprowadzila do katastrofy.Ale to co sie wyprawia przez te wszystkie lata,te klamstwa,podrabianie, dokumentow jak Ronda z Macierewiczem czy retuszowanie zdjec jako dowod na zamach albo wyliczenia z Marsa Biniendy i te glupie komisje smolenskie obrazajace rozum zwyklego czlowieka jest wprost niewiarygodne.A najbardzie niewirygodne jest to,ze sa tacy co w to jeszcze wierza...30 klamstw Macierewicza przy czym kazdym nastepnym Macierewicz udowadnial,ze poprzednia teoria byla klamstwem... i jeszcze ludzie wierza podczas gdy nawet w bajkach klamcy wierzy sie tylko do trzeciego klamstwa...Polacy co sie z wami stalo?

wszystkie komentarze >

Reklama