Papież ustanowił komisję. Przestudiuje diakonat kobiet

dodane 02.08.2016 13:00

KAI |

Sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, abp Luis Francisco Ladaria Ferrer SJ, stanie na czele komisji ustanowionej przez papieża Franciszka w celu przestudiowania kwestii diakonatu kobiet, zwłaszcza w pierwszych wiekach Kościoła.

Papież ustanowił komisję. Przestudiuje diakonat kobiet   Roman Koszowski /Foto Gość

Poinformowało o tym Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Sprawa ta została poruszona podczas rozmowy Ojca Świętego z uczestniczkami Zgromadzenia Plenarnego Przełożonych Generalnych 12 maja br.

Obok abp. Luisa Francisca Ladarii Ferrera w skład tej komisji wchodzi 6 kobiet oraz 6 mężczyzn. Są to: Hiszpanka, s. Nuria Calduch-Benages CSFN, członkini Papieskiej Komisji Biblijnej; Włoszka, prof. Francesca Cocchini, wykładająca na uniwersytecie „La Sapienza” oraz Instytucie Patrystycznym „Augustinianum” w Rzymie; Włoch, ks. prał. Piero Coda, członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; Amerykanin, o. Robert Dodaro, OSA, rektor Instytutu Patrystycznego „Augustinianum” w Rzymie; Hiszpan, ks. Santiago Madrigal Terrazas SJ, wykładowca eklezjologii na Papieskim Uniwersytecie „Comillas” w Madrycie; Włoszka, siostra Mary Melone SFA, rektor Papieskiego Uniwersytetu „Antonianum” w Rzymie; Niemiec, ks. prof. Karl-Heinz Menke, emerytowany profesor teologii dogmatycznej na uniwersytecie w Bonn i członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; ks. Aimable Musoni SDB, wykładowca eklezjologii na papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie; Francuz, ks. Bernard Pottier SJ, członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; Austriaczka, prof. Marianne Schlosser, wykładowca teologii duchowości na Uniwersytecie Wiedeńskim i członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; Włoszka, prof. Michelina Tenace, wykładająca teologię fundamentalną na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie; Amerykanka, prof. Phyllis Zagano, wykładowca na Hofstra University, Hempstead, Nowy Jork.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DIAKONAT KOBIET, KOMISJA, PAPIEŻ FRANCISZEK

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Karol 08.08.2016 18:18
Niezalogowany użytkownik Uważam, że to jak są traktowane w XXIw. w Kościele kobiety to po prostu skandal. Męski szowinizm w rozkwicie. Basta. Bravo Papież Franciszek.
Plusów: 2 andrzej 03.08.2016 14:13
Niezalogowany użytkownik Zamęt zasiewają wyłącznie prasowe komentarze do wypowiedzi papieża i to najczęściej ze strony nie znających się na rzeczy lub też niezrozumienie przez słuchaczy.
Plusów: 6 Siloam 02.08.2016 22:20
Niezalogowany użytkownik A po co?
Tę sprawę już dawno rozstrzygnięto. Jan Paweł II jednoznacznie zakończył temat.
Tak kiepsko z pamięcią czy znowu Franciszek chce zasiać trochę zamętu?
Plusów: 6 ff 02.08.2016 18:48
Niezalogowany użytkownik Do reformy Kodeksu Prawa Kanonicznego dotyczące spraw o orzeczenie nieważności małżeństwa nie trzeba było nawet speckomisji, wystarczyło motu proprio.
Teraz na warsztat idą diakonisy, po nich będzie poluzowanie święceń kapłańskich. Już był balon próbny w postaci propozycji szybkiej ścieżki święceń kapłańskich dla żonatych mężczyzn. A zapanuje powszechne kapłaństwo Ludu Bożego.

wszystkie komentarze >

Reklama