107,6 FM

Wielkie "Bóg zapłać" abp. Skworca

Fragmenty słowa pasterskiego metropolity katowickiego po Światowych Dniach Młodzieży

W słowie pasterskim z niedzieli 7 sierpnia, abp Wiktor Skworc dziękował za współtworzenie i pomoc w organizacji Dni w Diecezji oraz udział w wydarzeniach centralnych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Poniżej zamieszczamy fragmenty listu.

W archidiecezji katowickiej (...) 12 tysięcy pielgrzymów przeżywało tydzień przygotowania do wydarzeń centralnych w Krakowie. (...) Bóg zapłać wszystkim rodzinom i parafiom za chrześcijańską gościnność, za życzliwość i otwartość, za świadectwo wiary i za wszystkie spotkania we wspólnotach parafialnych.

(...) Bardzo dziękuję wszystkim młodym (...) za współtworzenie Światowych Dni Młodzieży poprzez udział w Dniach w Diecezji i wydarzeniach centralnych w Krakowie. Dziękuję wszystkim wolontariuszom za kreatywność, za przygotowanie Dni w Diecezji, a szczególnie „Spotkania na Górze Karmel” na katowickim Muchowcu.

(...) Słowa uznania i podziękowania kieruję pod adresem władz państwowych i samorządowych (...). Serdecznie dziękuję (...) za uruchomienie przez Śląskie Koleje Regionalne darmowej komunikacji kolejowej do Częstochowy w dniu obecności tam papieża Franciszka.

Dziękuję wszystkim służbom za życzliwość i profesjonalizm w wykonywaniu zadań: wojsku, straży granicznej, policji, straży miejskiej i służbie zdrowia, a zwłaszcza Zakonowi Maltańskiemu.  

Słowa podziękowania kieruję również do pracowników mediów (...), w szczególny sposób dziękuję TV Katowice, Radiu Katowice i Radiu eM za przekaz, dzięki któremu uczestnikami tych niezwykłych wydarzeń było wielu mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza rodzice młodzieży i chorzy.

Serdecznie dziękuję miastu Katowice (...), strukturom kościelnym i miejskim miasta Mysłowice, które na kilka dni zostały włączone w organizację wydarzeń centralnych w Krakowie.

(...) Bóg zapłać wszystkim, szczególnie chorym, za modlitwę i każde duchowe wsparcie. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, rodzin, parafii, miast i gmin oraz innych podmiotów życia społecznego mogliśmy w archidiecezji katowickiej przyjąć ponad 12 tysięcy pielgrzymów, pochodzących z 55 krajów, ze wszystkich kontynentów (...). Niech to doświadczenie nie będzie zapomniane i niech nas mobilizuje do dalszego działania na rzecz dobra wspólnego.

Za miniony, niezapomniany czas Światowych Dni Młodzieży chcemy wspólnie dziękować Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Miłosierdzia i naszych świętych patronów. Nasze wspólne dziękczynienie wypowiemy modlitwą w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w sobotę, 17 września br.

W to modlitewne spotkanie, które rozpocznie się o godz. 10.00, chcemy włączyć dziękczynienie za sakrament bierzmowania młodzieży naszej archidiecezji. Zapraszam już dziś tegorocznych bierzmowanych na archidiecezjalne dziękczynienie za dar Ducha Świętego, zapraszam również wszystkich wolontariuszy ŚDM i wszystkich uczestników „Dni w Diecezji” oraz wydarzeń w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama