107,6 FM

GN 33

O zamordowanym w kościele w czasie odprawiania Mszy św. księdzu Jaceques'u Hamelu oraz o spotkaniu powołaniowym w Brzegach dla osób związanych z Drogą Neokatechumenalną

Ostatnie słowo [Jerzy Szygiel]

Ks. Jaceques Hamel zginął na ołtarzu. Ostatni raz doszło do czegoś podobnego we Francji pod koniec XVIII w. w czasie wojny wandejskiej. Tymczasem dwa tygodnie po masakrze w Nicei otwarto w tym mieście kolejny meczet wystawiony za saudyjskie pieniądze. Francja i inne kraje europejskie, w których rozmiar muzułmańskiej imigracji pogrzebał wysiłki asymilacyjne, będą musiały się z tą społecznością ułożyć. Jednakże bez uznania przez nią podstawowych europejskich form życia politycznego i kulturalnego będzie trudno.

Wielkie zakładanie butów [Jakub Jałowiczor]

Gotowych pójść do seminarium jest 3 tyś. chłopaków. 2 tyś. rodzin zadeklarowało, że pojedzie na misję. 4 tyś. dziewcząt chce pomóc tym rodzinom albo wstąpić do zakonu. To bilans spotkania powołaniowego Drogi Neokatechumenalnej, które odbyło się po ŚDM.

Adrenaliną w serce [rozmowa z ks. dr hab. Robertem Skrzypczakiem]

„Kiedy dasz się porwać Chrystusowi, to nie będą cię oklaskiwać, ale mówić, że jesteś moherem, jesteś głupcem, jesteś tchórzem” – mówi ks. Robert Skrzypczak. W rozmowie także o istocie przesłania Franciszka i jego diagnozie współczesnego świata.

Tropik w sercu [rozmowa z ks. Witoldem Lesnerem]

„Na 38 tysięcy mieszkańców mam w parafii tylko jedną rodzinę, w której wszyscy są ochrzczeni i mają sakrament małżeństwa” – o sytuacji na Kubie opowiada polski misjonarz.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama