107,6 FM

O wstawiennictwie Maryi jest w Biblii

Nie mają już wina. J 2,3

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa.
Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”.
Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja”.
Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary.
Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci zaś zanieśli.

A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”.
Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.


Gospodarzom właśnie zabrakło wina. Maryja widząc, że po ludzku nic tu się nie poradzi, zwraca się do Jezusa o pomoc. Co więcej, mimo że Jezus nie odpowiedział zbyt ochoczo, Maryja od razu mówi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Można powiedzieć, że zupełnie zignorowała odpowiedź Syna. Jakby z góry wiedziała, że Jezus Jej nie odmówi. I faktycznie nie odmówił. Wstawiennictwo Maryi, które miało miejsce w Kanie, jest pewnym wzorem Jej wstawiennictwa na przestrzeni wieków. Tak jak gospodarze zwrócili się ze swoim problemem do Maryi, tak wciąż zwracają się do Niej ludzie na całym świecie. Proszą, by przedstawiła ich prośby Jezusowi. Wota wiszące wokół obrazów Maryi na całym świecie są dobitnym dowodem skuteczności Jej wstawiennictwa do dziś. Często próbuje się podważać tę rolę Maryi, jednak żadne wydarzenie w Biblii nie zostało tam opisane przez przypadek. Fakt wstawiennictwa Matki Bożej w Biblii jest i, co więcej, dotyczy pierwszego publicznego cudu Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..