107,6 FM

Kardynał ostrzegał przed gender. Musi się bronić

Wobec oskarżeń o mizoginię, nawoływanie do przemocy domowej i naruszanie praw kobiet, kard. Antonio Cañízares wydał specjalny komunikat.

„Znam bezpośrednio ucisk kobiet i głęboką nierówność, jaką cierpią” – napisał były prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Po krytyce ideologii gender hierarcha stał się celem medialnych i politycznych ataków.

Kard. Antonio Cañízares podkreśla w komunikacie, że zna z pierwszej ręki sytuację kobiet, które są ofiarami ucisku i niesprawiedliwości. „Jakże nie walczyć wraz z kobietami, cierpiącymi niesprawiedliwość w społeczeństwie i w pracy, stając się ofiarami wszelkiego rodzaju przemocy”. Do normalnych praktyk w Kościele należy troska o kobiety będące w różnych potrzebach i szukanie konkretnych rozwiązań, aby im pomóc. „Nie wszystkie jednak fakty podawane są do wiadomości publicznej, nikt się nimi nie szczyci, ale są one realizowane w prostocie i w cichej pracy” – napisał arcybiskup Walencji. Jest to „rewolucja na rzecz przemiany społecznej, której nie da się zatrzymać”. Dodał także, że w tej przemianie Kościół bierze aktywny udział. „W tej walce z niesprawiedliwością, którą znam z bliska, będę brał udział zawsze” – dodał kardynał.

Ataki na kard. Cañízaresa wzmogły się po tym jak przestrzegł przed ideologią gender i jej skutkami dla rodziny i społeczeństwa. W podobnej sytuacji są także inni biskupi. „Być może nadejdzie czas, że za obronę Ewangelii zostaniemy postawieni przed sądem” – powiedział abp Francisco Pérez.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama