107,6 FM

Do Domu św. Faustyny

Ponad 270 osób wyruszyło w VIII Pielgrzymce Pieszej z Warszawa do Ostrówka, która w tym roku idzie pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Łączna trasa to ok 29,5 km.

Pątniczy szlak rozpoczął się rano Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego przy ulicy Żytniej, gdzie mieści się klasztor Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, a zakończy 21 sierpnia w ‘Domu św. Faustyny’ w Ostrówku, czyli w miejscu gdzie Helena Kowalska przez rok pracowała u państwa Lipszyców na wiano zakonne. Pątnicy w sposób szczególny modlą się w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego.

- W związku z Rokiem Miłosierdzia pragniemy głębiej przyjrzeć się tajemnicy Miłości Boga Ojca, który z czułością pochyla się nad człowiekiem. Spojrzymy więc na Boże Miłosierdzie w ujęciu hebrajskiego słowa ‘Rahamim’ oznaczającego matczyne łono, czyli miejsce gdzie nie tylko ma początek ludzkie życie, ale także w którym się ono rozwija i z którego przychodni na świat dziecko - powiedział duchowy opiekun pątników ks. Rafał Miękus. Duchowny zwrócił uwagę, że Bóg przygarnia do swojego łona wszystkich poranionych, załamanych, zrozpaczonych czy przygniecionych ciężarem trudnych doświadczeń by ich tam uzdrowić i uleczyć.

By pomóc pątnikom otworzyć się na dar Miłosierdzia przygotowano w tym kluczu specjalne konferencje, rozważania różańca święto, oraz dogi krzyżowej.

Pielgrzymka potrwa dwa dni. Na jej trasie znajdą się min.: Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana, kościół Matki Bożej Loretańskiej na Pradze czy bazylika Świętej Trójcy w Kobyłce. Pątnicy nawiedzą także Ossów, gdzie znajdują się groby Polaków poległych w roku 1920 w Bitwie Warszawskiej. Po drodze dołączają kolejni pątnicy, którzy poprzez wstawiennictwo św. Faustyny chcą wyprosić u Boga różne łaski. Jedni, jak pan Ryszard, który idzie w intencji córki rozeznającej swoje powołanie, powierzają Jezusowie swoje dzieci, inni jak Katarzyna, która straciła bliską osobę, by odnaleźć sens. Są też i tacy, którzy jak mówią: na szlaku ładują swoje akumulatory duchowe na kolejne miesiące.

Pielgrzymka zakończy się 21 sierpnia po południu koronką do Bożego Miłosierdzia oraz uroczystą Mszą św. w ‘Domu Św. Faustyny’ w Ostrówku. Liturgii będzie przewodniczył bp warszawsko-praski abp Henryk Hoser.

Dotychczas wyruszała ona z Warszawy 31 lipca by dojść do Ostrówka na 1 sierpnia, czyli dokładnie w dniu wstąpienia Apostołki Bożego Miłosierdzia do zgromadzenia. W tym roku ze względu na Światowe Dni Młodzieży termin został przesunięty. W ubiegłym roku do Ostrówka weszło ponad 460 pątników.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama