107,6 FM

Szukają jeszcze drogi

W domu kleryków WŚSD na Bobczonce w Beskidzie Śląskim odbywają się rekolekcje dla rozeznających powołanie. Ćwiczenia duchowe prowadzi ks. prefekt Paweł Til.

– Klerycy, którzy tutaj są, dzielą się swoim doświadczeniem, tym jak przeżywają swoje powołanie. Opowiadają także jak wygląda życie seminaryjne – mówi ks. Til.

– Skupiamy się wokół tematyki powołaniowej. Pracujemy nad tekstami z Pisma św. m.in. o powołaniu Jeremiasza. Czerpiemy też z Ewangelii wg św. Mateusza – powiedział Rafał Grzybek, który jest dziekanem alumnów WŚSD.

Wśród uczestników rekolekcji są uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Pochodzą m.in. z Katowic, Mysłowic czy Tychów. Przyjechali, aby spędzić kilka wakacyjnych dni na głębszej refleksji nad swoim życiem.

– O rekolekcjach dowiedziałem się podczas Dni Otwartych w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, widziałem też plakaty i postanowiłem przyjechać – mówi Adam z Krasów, jeden z uczestników rekolekcji.

Klerycy, którzy wraz z prefektem prowadząc rekolekcje mówią, że jest to nie tylko czas dzielenia się swoim doświadczeniem życia seminaryjnego, lecz także wypoczynku i nabrania nowych sił przed rozpoczynającym się za kilka tygodni rokiem formacyjnym.

– Samo miejsce sprzyja też medytacji. Tutaj jest spokój. Nie ma zasięgu komórek. Można przebywać z sobą i z Bogiem – mówi Karol Lapczyk, który właśnie zakończył rok propedeutyczny.

Rekolekcje dla zainteresowanych powołaniem kapłańskim są organizowane co roku pod koniec sierpnia na Bobczonce przez wychowawców i alumnów z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Skierowane są do uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy rozważają możliwość wstąpienia do seminarium oraz dla tych, którzy od października rozpoczną swoją formację.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama