107,6 FM

Zamach w pobliżu Karbali

Co najmniej 18 osób zginęło w ataku przeprowadzonym przez napastników, wyposażonych w materiały wybuchowe i granaty, w miejscowości Ain al-Tamer, około 50 km od Karbali w środkowym Iraku - poinformowały w poniedziałek lokalne władze.

Co najmniej 26 osób zostało ponadto rannych w zamachu przeprowadzonym w niedzielę wieczorem. Wśród ofiar śmiertelnych jest pięciu członków tej samej rodziny.

Według źródeł w służbach bezpieczeństwa zamachowcy zaatakowali wesele. W ataku brało udział pięciu zamachowców samobójców; kolejnych czterech zostało zabitych przez służby bezpieczeństwa.

Do zamachu nie przyznała się dotychczas żadna organizacja, ale sunnickie Państwo Islamskie w ostatnim czasie brało na siebie odpowiedzialność za serię ataków przeciwko społeczności szyickiej.

Ain al-Tamer leży ok. 50 km od świętego dla szyitów miasta Karbala.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama