Melania Trump wytoczyła proces mediom

dodane 02.09.2016 07:02

PAP |

Melania Trump, żona republikańskiego kandydata do prezydentury, wystąpiła w czwartek do sądu przeciwko wydawcy brytyjskiego tabloidu "Daily Mail" i amerykańskiemu bloggerowi za rozpowszechnianie plotek, według których miała być w latach 90. "panią do towarzystwa".

Melania Trump wytoczyła proces mediom   Marc Nozell / CC 2.0 Donald i Melania Trump

"Melania Trump wniosła dzisiaj pozew do stanowego sądu okręgowego w hrabstwie Montgomery, w stanie Maryland, przeciwko Mail Media Inc., wydawcy "Daily Mail Online" i Websterowi G. Tarpley'owi, który publikuje internetowy blog w hrabstwie Montgomery" - oświadczył jej adwokat Charles Harder.

"Wymienieni pozwani są autorami szeregu wypowiedzi na temat pani Trump, które są w 100 proc. fałszywe i wyjątkowo szkodliwe dla jej osobistej i zawodowej reputacji" - dodał.

W ub. miesiącu "Daily Mail" poinformował, powołując się na jeden z magazynów w Słowenii, że agencja modelek, z którą Trump współpracowała w latach 90. ub. wieku, zajmowała się również biznesem "pań do towarzystwa" pośrednicząc w nawiązywaniu kontaktów między zamożnymi klientami i kobietami świadczącymi usługi seksualne.

W odpowiedzi Trump zawiadomiła redakcję pisma i inne media, że zamierza wystąpić przeciwko nim na drogę sądową.

Według pozwu również Tarpley, blogger z Maryland, publikował "fałszywe i oszczercze" oświadczenia na temat Trump utrzymując m.in., że doznała ona "głębokiego załamania nerwowego".

Harder oceniła straty, jakie poniosła jego klientka na 150 mln dolarów.

Melania Trump, która obecnie zajmuje się produkcją i reklamą własnej biżuterii, jest z pochodzenia Słowenką. W latach 90. ub. wieku przyjechała do USA, gdzie w 2005 r. wyszła za Donalda Trumpa, obecnego kandydata Partii Republikańskiej do Białego Domu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MEDIA, PAP, RÓŻNE, SĄDOWNICTWO, USA

Reklama