Ponad 101 tys. zebrano na kiermaszu małej Asi

dodane 04.09.2016 09:27

PAP |

Przeszło 101 tysięcy zł zebrano w sobotę w Poznaniu w trakcie kiermaszu zorganizowanego przez ośmioletnią dziewczynkę. Asia zorganizowała go dla sąsiadów, by pomóc chorej mamie; gdy jej zaproszenie ukazało się w ogólnopolskich mediach, zjawiły się tłumy.

Ponad 101 tys. zebrano na kiermaszu małej Asi   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

W wydarzeniu, które miało być osiedlowym kiermaszem zainicjowanym przez dziewczynkę na jednym z poznańskich osiedli wzięły udział setki poznaniaków, osoby z Wielkopolski i spoza regionu.

Kilka dni temu na klatkach schodowych jednego z poznańskich osiedli rozwieszone zostały ogłoszenia: "Mam na imię Asia. Zbieram na leczenie i rehabilitację mojej mamusi. Zachęcam do zakupów i pomocy". Dziewczynka informowała, że przygotowała loterię z nagrodami do wyboru, w tym "zabawki nie tylko dla dziewczynek, artykuły szkolne, ubrania oraz buty". Po tym, jak zdjęcie z jej ogłoszeniem trafiło do internetu, o sprawie poinformowały ogólnopolskie media. Akcja dziewczynki poruszyła ludzi z całej Polski.

Zainteresowanie kiermaszem przerosło wyobrażenia zarówno Asi, jak i jej chorej mamy, która właśnie wróciła ze szpitala. "Jestem bardzo zdziwiona, że tyle ludzi przyszło, moja mama też jest zaskoczona" - mówiła w sobotę dziennikarzom dziewczynka. Uczestnikom wydarzenia za pośrednictwem dziennikarzy dziękowała też jej mama, na rzecz której zbierano pieniądze: "Bardzo dziękuję, bardzo się cieszę, jestem oszołomiona" - przyznała.

Pomoc zadeklarowały osoby prywatne, organizacje, fundacje i firmy. Wielu uczestników wydarzenia wrzucało pieniądze do skarbonek, inni nabywali przedmioty wybrane z setek dostarczanych w ostatnich dniach przez osoby chcące włączyć się w akcję. W zamian za datek można było zrobić sobie zdjęcie w małym fiacie, przejechać się harleyem, pomalować sobie twarz, zjeść loda lub ciasto.

Liczenie pieniędzy zebranych podczas kiermaszu trwało cały dzień, zakończyło się w nocy z soboty na niedzielę. Jak poinformowała w niedzielę PAP Dorota Raczkiewicz, prezes fundacji "Dar Szpiku", która oficjalnie zajmowała się zbiórką pieniędzy, w sumie udało się zebrać przeszło 101 tys. zł.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DOBROCZYNNOŚĆ, PAP, RODZINA, ZDROWIE

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 GośćKA 04.09.2016 22:10
Niezalogowany użytkownik Wielki szacunek należy się Asi mamie, która nauczyła córkę miłosci , zaradności i aktywności . To jest to, do czego nawoływał papież Franciszek w czasie ŚDM.
Plusów: 0 Gość 04.09.2016 16:45
Niezalogowany użytkownik Amen!
Plusów: 1 Gość 04.09.2016 10:44
Niezalogowany użytkownik po raz kolejny Polacy udowodnili,ze sa milosiernymi Samarytaninami szkoda,ze czasem polityka zlych ludzi tego Samarytanina w nich potrafi zabic.

wszystkie komentarze >

Reklama