107,6 FM

Bezpośrednie loty z Krakowa do Lourdes

Kraków Airport ciągle ogłasza nowe kierunki. Małopolska zyskała bezpośrednie połączenie z Portugalią i francuskim sanktuarium w Lourdes.

Podczas konferencji prasowej 15 września prezes Kraków Airport Radosław Włoszek zapowiedział uruchomienie kolejnych kierunków. Dobre wiadomości są dla pielgrzymów. Otóż z Małopolski będzie się można bezpośrednio dostać do francuskiego Lourdes i tym samym do słynnego sanktuarium. Podróż potrwa nieco ponad dwie godziny. Samoloty będą latać w tamtym kierunku dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele.

Ale to nie koniec świetnych wieści lotniczych, dotyczących krakowskiego portu lotniczego. Już od marca polecimy do portugalskiego Porto. Jak do tej, pory nie było bezpośredniego, rejsowego połączenia Małopolski i Śląska z Portugalią. Do Porto samoloty będą latać w poniedziałki i piątki.

Nowe kierunki Kraków Airport zawdzięcza swojemu największemu partnerowi, czyli liniom lotniczym Ryanair. - Latem 2017 r. Ryanair będzie łączył Kraków z 39 miastami, oferując jeszcze więcej lotów w niskich cenach i dogodnych godzinach - zapowiada Juliusz Komorek, członek Zarządu Ryanair ds. Regulacyjnych i Prawnych. Od letniej siatki połączeń 2017 r. ruszą także loty na Kretę. Zostanie ponadto zwiększona liczba połączeń na już istniejących trasach, m.in. do Eindhoven czy Manchesteru.

W ostatnich miesiącach hitem Ryanaira z Kraków Airport okazały się loty na Wyspy Kanaryjskie, a dokładnie na Teneryfę i Gran Canarię. Samoloty niemal zawsze są wypełnione w 100 proc. Podobnie jest na kierunku Kraków-Gdańsk, gdzie bilety w jedną stronę można kupić nawet za 39 zł.

- Prowadzone przez nas negocjacje z linią lotniczą Ryanair nie były może łatwe i najkrótsze, ale osiągnięte porozumienie zadowala obie strony, a - co najważniejsze - oznacza jeszcze więcej korzyści dla pasażerów krakowskiego lotniska. Wynegocjowaliśmy nie tylko nowe kierunki i wzmocnienie tych już obsługiwanych przez irlandzką linię lotniczą. Na najbliższe lata zabezpieczyliśmy także kontrakt z przewoźnikiem, który w Kraków Airport ma swoją bazę. Do krakowskiej bazy Ryanair dołączy trzeci samolot, który stacjonować tu będzie nie tylko zimą, jak miało to miejsce do tej pory, ale przez cały rok. Dodatkowa maszyna pozwoli nie tylko uruchomić kolejne kierunki, których w przyszłym roku będzie już łącznie 39, ale zapewni pasażerom możliwie najbardziej dogodne godziny - mówi prezes Włoszek.

Przed Kraków Airport najważniejsze zadanie w historii portu, czyli budowa drogi startów i lądowań. - Trwają prace związane z uwarunkowaniami środowiskowymi, rozpoczniemy także konsultacje społeczne. Inwestycja powinna być zakończona w 2021 r. Jednocześnie prowadzimy cały czas rozmowy, aby przywrócić loty międzykontynentalne, zwłaszcza do Stanów Zjednoczonych - zapewnia prezes Kraków Airport.

R. Włoszek jeszcze raz podkreślił zadowolenie, że Kraków Airport mógł brać udział w Światowych Dniach Młodzieży. - Nasz kraj, ale i my sami tutaj, w Krakowie, wykazaliśmy się wielkim profesjonalizmem. Dziękuję wszystkim służbom za wzorową współpracę, ale przede wszystkim moim pracownikom za świetne wywiązywanie się ze swoich obowiązków. Dzięki temu ruch pielgrzymów i innych pasażerów przebiegał bez żadnych zakłóceń - podkreśla R. Włoszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama