107,6 FM

Katowice proszą o pokój

W jedności z papieżem Franciszkiem Kościół na Górnym Śląsku modli się dziś o pokój na świecie.

W tej intencji Eucharystii w katedrze Chrystusa Króla przewodniczył abp Wiktor Skworc. Razem z nim modlili się biskupi: Marek Szkudło i Adam Wodarczyk oraz kapłani archidiecezji.

- Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny - złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny - kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna w Afryce, Syrii, na Ukrainie, w ojczyźnie Jezusa - parafrazując modlitwę Jana Pawła II o pokój, prosił Boga abp Wiktor Skworc.

- Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Mocą Twego Ducha Świętego przemień serca polityków, aby zrozumieli, że wojna niczego nie rozwiązuje (...). Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu - bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne - nawoływał.

Po Mszy metropolita katowicki wszystkich jej uczestników zapraszał, by byli ludźmi pokoju.

- Mamy być ludźmi, którzy wprowadzają pokój, który jest owocem działania Ducha Świętego. Nie można być człowiekiem pokoju, jeśli się nie żyje w pokoju z Bogiem, z drugim człowiekiem. Próbujmy budować przestrzeń pokoju w naszych sercach - prosił.

Modlitwą o pokój katowicki Kościół włącza się w papieską pielgrzymkę do Asyżu. Tam w 30. rocznicę pierwszego takiego spotkania z udziałem przywódców religijnych i politycznych Ojciec Święty prosi o pojednanie dla całego świata.

Światowy Dzień Modlitwy o Pokój, zorganizowany przez Wspólnotę św. Idziego, odbywa się pod hasłem: "Pragnienie pokoju: religie i kultury w dialogu".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama