Bp Tomasik: nieprawdą jest, że Kościół domaga się więzienia dla kobiet

dodane 02.10.2016 16:50

KAI |

Tysiące wiernych uczestniczyło w diecezjalnej pielgrzymce rodziny różańcowej diecezji radomskiej, do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Mszy świętej polowej przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik, który mówił do zebranych, że "różaniec stał się potężnym orężem w rękach ludzi wiary i może pomóc w rozwiązywaniu różnych spraw rodzinnych, osobistych, a także politycznych". W modlitewnym spotkaniu uczestniczyło 4 tys. osób z 114 parafii.

Bp Tomasik: nieprawdą jest, że Kościół domaga się więzienia dla kobiet   ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość Bp Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej

Bp Tomasik wiele uwagi poświęcił wartości ludzkiego życia. Przypomniał, że w 33. dniu życia dziecka w łonie matki, pojawiają się zalążki mózgu, w 40. dniu są już ślady promieniowania mózgu, a w 21. dniu bije serce dziecka. "Czy to zależy od Kościoła, od Ewangelii, światopoglądu? Jak można mieć wątpliwości, czy to jest człowiek. Wszystko sprowadza się do pytania - To jest człowiek, czy nie? Kościół głosi zawsze niezmienne prawa. Nieprawdą jest, że Kościół domaga się więzienia dla kobiet. To nieprawda. Oświadczenie Episkopatu Polski z 16 kwietnia 2016 roku jest bardzo jasne. Chronimy wartości życia, ale nie chcemy żadnego więzienia dla kobiet. To byłoby coś strasznego. Popatrzmy jak jesteśmy manipulowani. Potrzebna jest wielka modlitwa w intencji ojczyzny, aby wzrastało dobro, szacunek dla życia każdego, także tego niedołężnego, niepełnosprawnego" - mówił duchowny.

Biskup podkreślił również znaczenie modlitwy różańcowej. - Kółka różańcowe w naszych parafiach służyły rozmodleniu parafii. To kółka różańcowe pierwsze organizowały modlitwę za zmarłego mieszkańca miejscowości. To kółka różańcowe podejmowały wielką modlitwę o powołania i misje. To osoby z tych kółek najczęściej pomagały duszpasterzom w rozwiązywaniu problemów parafii czy duszpasterskich - zaznaczył ordynariusz radomski.

Ks. Szymon Mucha, krajowy Moderator Żywego Różańca, kustosz sanktuarium podkreślił, że "diecezjalna rodzina różańcowa jest piękna, wspaniała i duża". - Ponad 50 tys. osób należy do stowarzyszenia Żywy Różaniec. Naszą ideą jest codzienna modlitwa różańcowa. Odmówiona jest jedna tajemnica różańcowa, ale wspólnie przez 20 osób. I to jest siła jedności, mimo, że każdy odmawia modlitwę osobno, ale wszyscy uczestniczą w jej owocach - powiedział ks. Szymon Mucha.

Przed Eucharystią konferencję wygłosił kanclerz kurii diecezjalnej ks. prał. Edward Poniewierski. Uczestnicy mogli też wysłuchać koncertu zespołu ludowego z ziemi opoczyńskiej. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem "Polsko - odmawiaj gorliwie Różaniec".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, BP HENRYK TOMASIK, KOBIETY, RÓŻANIEC

Przeczytaj komentarze | 12 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Awa 03.10.2016 20:21
i tak doszliśmy do momentu w którym organizacje prolife ,,stały się bardziej święte od papieża."Strasznie niewygodny dla wszystkich ten projekt:dla PISu , dla kościoła...Panie Grochal i Baranowska pokłóciły się o zapisy ustawy.Każdy czyta co chce tam widzieć.Podejrzenie umyślności-podobno o to idzie.Przykład: ciężarna jedzie rowerem , poroni......i co?Eugenika.....życzę wszystkim po obu stronach sporu aby odbyli wizytę do pierwszego lepszego DPS.Wiemy o sobie tyle na ile nas sprawdzono.Ktoś miesza w polskim kociołku dając igrzyska.W tym czasie CETA .
Plusów: 2 Kobieta bb 03.10.2016 19:29
Niezalogowany użytkownik Bezimienny, a czy rozumiesz co to znaczy, że poronienie znajduje sie poza obszarem zainteresowania prawa karnego? To fachowe, prawnicze określenie. Dziś też aborcja poza trzema sytuacjami jest nielegalna, a mimo to nikt nie sprawdza czy poroniła naturalnie czy z czyjąś "pomocą".
Plusów: 0 Bezimienny 03.10.2016 18:03
Kobieto.. Proszę, nie przekręcaj tego, co napisałem. Ja nie o kobiety, które celowo zabiły swoje dziecko się martwię, ale te, które tego nie zrobiły, a poroniły. Nowe przepisy stawiają je zawsze w pozycji podejrzanych
Plusów: 0 KJUEH 03.10.2016 15:49
Niezalogowany użytkownik W porzo , podziękowania dla portalu gosc.pl : )

wszystkie komentarze >