Szydło: Rząd nie pracował i nie pracuje nad zmianami w prawie dot. aborcji

dodane 04.10.2016 15:41

PAP |

Rząd PiS nie pracował i nie pracuje nad żadnym prawem zmieniającym aktualne przepisy dotyczące aborcji - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło.

Szydło: Rząd nie pracował i nie pracuje nad zmianami w prawie dot. aborcji   Radek Pietruszka /PAP Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

"Chcę powiedzieć bardzo jasno i wyraźnie, że rząd PiS nie pracował i nie pracuje nad żadnym prawem zmieniającym aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące ustawodawstwa związanego z prawem aborcyjnym w Polsce. Nie ma takich prac przez nas prowadzonych" - powiedziała premier na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Szefowa rządu przypomniała, że jest projekt obywatelski - komitetu "Stop Aborcji" wprowadzający zakaz aborcji - który został skierowany do dalszych prac sejmowych. "Był też złożony drugi projekt, który został w głosowaniu odrzucony. Wniosek o odrzucenie tego obywatelskiego projektu nie złożył PiS, ale klub PSL" - mówiła.

Chodzi o projekt komitetu "Ratujmy kobiety", który liberalizował obecne przepisy dotyczące aborcji. Premier dodała, że na wniosek klubu PSL w Sejmie odbyło się głosowanie i ten projekt został odrzucony. "Taka była suwerenna decyzja parlamentarzystów ze wszystkich klubów parlamentarnych. To głosowanie rozłożyło się bardzo różnie i właściwie wszystkie kluby były podzielone co do tego stanowiska. Taki jest stan faktyczny" - podkreśliła.

W ocenie Szydło "emocje, które narosły wokół tego tematu w ostatnich dniach, są zbyt duże". "Odpowiedzialnością polityków jest studzić te emocje" - podkreśliła premier.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEATA SZYDŁO, PAP, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 21 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 jurek 05.10.2016 11:07
Niezalogowany użytkownik Kilka punktów w sondażach=h w dół i już politycy PIS "gubią swoje zasady"?
Plusów: 0 Gość 05.10.2016 07:08
Niezalogowany użytkownik Szkoda sluchac i czytac tych waszych zenujacych wpisow! Jak nie dostaje wpierw od swoich przeciwnikow... to jeszcze swoi jej dopier...ą! Żenada!!! Polaczki żenada!
Plusów: 1 Gość 05.10.2016 01:20
Niezalogowany użytkownik to sobie Max weź te chore brzydkie dzieci jak się urodza. .jakoś w domach dziecka jest pełno dzieci z wadami rozwojowymi i są zdeformowane i jakoś dorośli nie stoją w kolejce do adopcji takich dzieci ...proste
Plusów: 7 AQQ 05.10.2016 01:09
Niezalogowany użytkownik Grunt sie pali pod nogami bo sondarze PiSu w dol a nowoczesnej w gore (nadrobili 7% w 1 dzien). Ludzie tak szybko nie zapomna ze to PiS zablokowal liberalizacje ustawy wiec to PiS obwiniaja za jej radykalizacje. Co gorsza, talibopodobny projekt zmobilizowal tych ktorych normalnie polityka nie obchodzi. Poczatek konca PiSu, bo mialo byc tylko zagranie na nosie opozycji (projekt w tak skandalicznej formie I tak nie przeszedlby przeciez w komisji). Gdzie drwa rabia... Maly Wielki Strateg znow przekombinowal jak w 2007.

wszystkie komentarze >

Reklama