107,6 FM

Arkadiusz Milik już po operacji kolana. Kiedy wróci do gry?

Powodzeniem, zdaniem lekarzy, zakończyła się poniedziałkowa operacja lewego kolana piłkarza reprezentacji Polski i SSC Napoli Arkadiusza Milika - poinformował włoski klub na oficjalnej stronie internetowej.

Zabieg trwał 40 minut, a został przeprowadzony w rzymskiej klinice ortopedycznej przez doktora Pier Paolo Marianiego. W operacji uczestniczył też Alfonso De Nicola, szef sztabu medycznego drużyny Napoli.

22-letni Milik doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego w sobotnim meczu z Danią (3:2) w eliminacjach mistrzostw świata.

Przez kilka dni polski zawodnik pozostanie w klinice Villa Stuart, a następnie rozpocznie rehabilitację w Castel Volturno w pobliżu Neapolu. Zdaniem lekarzy przerwa w grze potrwa od 3,5 do 6 miesięcy. Data powrotu Milika na boisko jest uzależniona od postępów w leczeniu.

Polak latem przeszedł z Ajaksu Amsterdam do SSC Napoli za 32 mln euro. Dobrze wkomponował się w zespół wicemistrza Włoch - wystąpił w siedmiu meczach Serie A (w czterech w podstawowym składzie) i strzelił cztery gole. Natomiast w dwóch występach w Lidze Mistrzów zdobył trzy bramki.