Rafalska: Projekt "Za życiem" to pierwszy krok w kierunku kompleksowego programu

dodane 03.11.2016 10:35

PAP |

Projekt "Za życiem" to tylko pierwszy krok w kierunku przygotowania kompleksowego programu - mówiła w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Mamy świadomość, że żadne pieniądze nie zmniejszą cierpienia rodzin, w których przychodzi na świat ciężko chore dziecko - dodała.

Rafalska: Projekt "Za życiem" to pierwszy krok w kierunku kompleksowego programu   PAP/Tomasz Gzell Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas konferencji prasowej ws. projektu ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem".

Rafalska przypomniała, że kompleksowy i szczegółowy program ma być przyjęty przez rząd do końca roku.

"Mamy świadomość, że podjęliśmy się niezwykle trudnego zadania, nie tylko dlatego, że nad programem pracują różne resorty, które muszą skoordynować swoje działania, ale przede wszystkim dlatego, że projekt jest adresowany do tych rodzin, w których rodzi się, albo które wiedzą, że urodzić ma się dziecko, u którego zdiagnozowano ciężką, nieodwracalną, nieuleczalną chorobę" - powiedziała Rafalska.

"Mamy świadomość, że nic, żadne pieniądze nie zmniejszą cierpienia rodzin, którym rodzi się ciężko chore dziecko. Ale rząd mówi, że o was pamiętamy, że chcemy w tej bardzo trudnej sytuacji pomóc i pracujemy nad przygotowaniem takiego programu" - dodała.

Podkreśliła, że obecnie pomoc jest, ale niewystarczająca i rozproszona. Dodała, że program musi być precyzyjnie adresowany do rodzin, których dzieci nie mają szans na wyleczenie, by miały one dostęp do rehabilitacji i badań prenatalnych.

Projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem" przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia się żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł. Dostępną pomoc koordynować ma asystent rodziny.

W czwartek projektem zajęła się sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

Przeczytaj komentarz:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PRAWO, RODZINA, SEJM, ZDROWIE

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 03.11.2016 14:25
Niezalogowany użytkownik afery za miliardy mamy w SKOKach a to afera PiSu a nie PO.PO zada powstrzymania i wyjasnienia tej sprawy.PiS odwolal prokuratora i kradnie sie nadal.Amber Gold to 80 milionow a przy 5 miliardach w SKOKach to nieweile na dodatek winni kradziezy w Amber Gold stoja przed sadem a gdzie sa co ze SKOKow? Przeciez to 50 razy wieksze zlodziejstwo
Plusów: 0 Scott 03.11.2016 13:40
Nie to co program pozytywny ateistów z PO. Afery za miliardy, zamiast 500+ dawali 0zł, a zamiast 4000 dawali również 0zł.
Plusów: 4 MarianNowak 03.11.2016 12:59

Zamiast stałego wsparcia finansowego oferuje się tylko i wyłącznie jednorazową jałmużnę. Jak informowały media, kancelaria pani premier zamówiła filiżanki za 29 tys. złotych. A na opiekę nad śmiertelnie chorym dzieckiem oferuje się 4 tys. złotych ?

wszystkie komentarze >