Satyryk i muzyk, lider zespołu Big Cyc nie będzie już prowadzącym programu "W tyle wizji".
Jak przystało na program nie całkiem serio, jego pierwszą emisję TVP Info zaplanowało 1 kwietnia 2016. Miał to być program z przymrużeniem oka komentujący bieżące wydarzenia, zawierający krótkie reportaże, memy i uwzględniający głosy widzów. Wśród prowadzących mieli się znaleźć Dorota Łosiewicz, Krzysztof Skiba, Krzysztof Feusette, Wiktor Świetlik, Waldemar Ogiński, Łukasz Warzecha, Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Janecki, Marcin Wolski. Smaczku dodawał fakt, że gospodarze byli dobrani na zasadzie kontrastów przekonań politycznych.
Krzysztof Skiba należy do opcji wyraźnie krytycznej wobec obecnej władzy. Dawał temu wyraz niejednokrotnie między innymi deklarując swoje poparcie dla Komitetu Obrony Demokracji. Publikował też na facebookowym profilu "Sok z buraka" rymowanki obśmiewające politykę PiS. Po tym jak w ramach swojego cyklu opublikował wierszyk "Wykopki" obraźliwie komentujący ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej, został usunięty z grona prowadzących program "W tyle wizji" i "W tyle wizji ekstra".
Skiba zawarł w nim między innymi takie zdania:
Na nic rodzin tutaj okrzyki, będziemy budzić was nieboszczyki.
Aby omamić ten naród dumny, trzeba smoleńskie rozgrzebać trumny
A po co to, po co to, po co to tak? By serial, by serial, by serial wciąż trwał.
Nie stroni przy tym od ironicznych uśmieszków, wulgaryzmu i atakuje Jarosława Kaczyńskiego. Po tym, jak zapadła decyzja o odsunięciu go od programu, inny z prowadzących - Rafał Ziemkiewicz - skomentował:
Krzysztof Skiba sam się wykopał z tego programu. Nie jest tak, że przeszkadza nam, że ktoś w naszym gronie ma inne poglądy, natomiast są pewne tabu, pewne kulturowe granice.
Na swoim profilu na Facebooku skiba sprawę skomentował tak:
Nagrany dla portalu "Sok z buraka" wierszyk o ekshumacjach narobił sporo zamieszania. Na fali tego zamieszania wywalono mnie nawet z programu "W tyle wizji" w TVP Info. Dla każdego kto ma maturę czyli na lekcjach polskiego miał ćwiczenia z analizy literackiej tekstu jest jasne, jakie przesłanie zawiera mój wierszyk "Wykopki".
Jego zdaniem ten filmik jest obroną rodzin smoleńskich, ale tych, które nie godzą się na ekshumacje. Jak przekonuje, protestujące rodziny są bezsilne wobec machiny państwowej. Krytykuje też "robienie polityki nad grobami" i dodaje, że to właśnie protestem wobec tego zjawiska był ten filmik.