Grey: Nigdy nie byłem współpracownikiem żadnych służb specjalnych

dodane 01.12.2016 07:30

PAP |

Nigdy nie byłem współpracownikiem żadnych służb specjalnych - napisał w oświadczeniu przekazanym PAP b. wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey. "Oświadczenie przesyłam, aby nieprawdziwe informacje na mój temat znajdujące się w przestrzeni publicznej nie były powielane" - dodał.

Grey: Nigdy nie byłem współpracownikiem żadnych służb specjalnych   M. JASIULEWICZ/MSZ Robert Grey (L)i Witold Waszczykowski (P)

"Zwracam się do mediów o uszanowanie mojej osoby i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat. Jednocześnie stanowczo domagam się sprostowania nieprawdziwych oraz szkalujących informacji i rozważam wystąpienie na drogę sądową w związku z tą sprawą, która narusza moje dobre imię" - napisał Grey w oświadczeniu.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował w środę po południu PAP, że premier Beata Szydło na wniosek szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego odwołała Roberta Greya z funkcji wiceministra spraw zagranicznych. Jak dodał, jest to związane ze zmianami organizacyjnymi w resorcie. "Każdy minister sam może kształtować politykę kadrową" - dodał rzecznik rządu.

"Odwołanie wiceministra Roberta Greya wynika ze zmiany koncepcji kierownictwa MSZ" - podkreśliło MSZ w komunikacie przesłanym w środę PAP. "Stanowczo dementujemy bezpodstawne doniesienia niektórych mediów, że dymisja ta ma związek z rzekomym zatajeniem przez niego współpracy z amerykańskimi służbami" - zaznaczył resort. Jak dodano, ministerstwo planuje w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Roberta Greya.

Wyborcza.pl, która pierwsza poinformowała w środę o odwołaniu Greya, podała, że został on odwołany pilnie, gdyż zataił fakt współpracy ze służbami USA, mimo że był o to pytany.

Wiceminister Grey pełnił funkcję podsekretarza stanu od 30 września br.; został odwołany we wtorek 29 listopada. W MSZ  był odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, MSZ, PAP, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 MarianNowak 01.12.2016 14:45
Grey wiceministrem został 30 września i odpowiadał za dyplomację ekonomiczną Mimo, że minister Waszczykowski chwali go, że Grey to znakomity fdyplomata, to jednak w ostatniej chwili został on wycofany ze składu delegacji, która we wtorek poleciała do Szwecji z prezydentem Andrzejem Dudą. Grey nie pojawił się na żadnym posiedzeniu sejmowej komisji spraw zagranicznych, mimo że posłowie go wzywali. Do końca krótkiego sprawowania urzędu pozostał postacią szerzej nieznaną posiadającą obywatestwo USA. Mimo tego był doradcą Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego Grupy Bumar i zdaje się, że jego żona terż pracuje w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Zatem kwalifikacje Grey na piastowanie stanowisdka wice ministra były niewystarczające z braku faktycznych kompetencji.

wszystkie komentarze >

Reklama